Forum

Start new conversation

Categories

Conversation - Kulturalnie

Agnieszka A
6 years, 7 months ago

W Gdańsku na nudę narzekać nie możemy. Autentycznie byłby to grzech ciężki. Jednak wiele razy zdarzało się, że po prostu nie mieliśmy ciekawych planów. Planów, które choć trochę wzbogaciłyby nasz dzień. Mam na myśli rozrywkę kulturalną :) Gdańsk jest kandydatem do Europejskiej Stolicy Kultury 2016, więc nie ulega wątpliwości, że będzie musiał podjąć szczególne starania.

Ogromną popularnością cieszy się Filharmonia Bałtycka, Teatr Wybrzeże w Gdańsku. Są to miejsca kultowe, znane ze swych dokonań w całej Polsce, a nawet na świecie. Możemy być bardzo dumni z takich miejsc jak te. Do ścisłej czołówki możemy również zaliczyć naszego sąsiada- Teatr Muzyczny w Gdyni. Z pewnością hitem tej jesieni będzie musical "Shrek". Cena biletów waha się miedzy 57, a 100 zł. Jednak jestem przekonana, że warto wyłożyć pieniądze na tenże spektakl.

Muzem Narodowe, również jest godne uwagi. Zarówno oddział sztuki współczesnej w Parku Oliwskim (mój faworyt) oraz sztuki dawnej na Dolnym Mieście.

Nie możemy zapomnieć o festiwalach kulturalnych organizowanych w Trójmieście. Jednym z nich jest Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, który odbywa się w Gdyni. Prezentowane są najlepsze filmy wyprodukowane w danym roku przez utalentowanych twórców.

Kolejnym festiwalem, którego przegapić nie można jest Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. Mamy okazję zobaczyć artystów z różnych państw, nawet z Izraela, czy Indonezji.

Jednak największą popularnością cieszy się Heineken Open'er Festival. Impreza zrzeszająca wielbicieli muzyki, ciekawych brzmień i gwiazd estrady, które zazwyczaj nie występowały jeszcze w Polsce. Jest to wręcz swego rodzaju święto!

W Trójmieście nie brakuje imprez, ciekawych wydarzeń kulturalnych. Co prawda, trzeba przyznać, że są one słabo reklamowane, nagłaśniane, nie dowiadujemy się o nich zbyt często. Jeśli jednak zależy Wam na czynnym uczestnictwie w życiu kulturalnym Trójmiasta, warto poszperać w internecie i znaleźć coś dla siebie.

Your opinion: