Forum

Start new conversation

Categories

Conversation - Katowice, czyli Mariacka i nie tylko.

Monika "Mo" Kędzierska
7 years ago

Nie jest potrzebna żadna okazja, nie jest potrzebny nawet weekend, żeby Mariacka zapełniona była po brzegi. W lokalach można przebierać, więc postanowiłam scharakteryzować sześć, które uważam za najbardziej godne uwagi. Nie jest to żadnego rodzaju ranking, gdyż wszystko zależy od tego, czego chcemy danego wieczoru : )
1. Lorneta z Meduzą. Zacznę od tego, że jest otwarta 24h/7! Ma bardzo fajny cennik: za wszystko do picia zapłacimy 4zł, a do jedzenia: 8zł. Jest naprawdę niewielka, niewielki ma też ogródek piwny. Dzięki temu, że piwo jest ‘na wynos’ wszystkie schody w okolicach Lornety są pełne ludzi, aby nie dostać mandatu.
2. Pub Morisson Hotel – jeżeli na piwo, to właśnie tutaj! Zapłacimy za nie 5/6zł. Polecam tamtejsze Kamikadze, 6 kieliszków za 13zł. Lokal ma wydzieloną strefę dla palących. Bardzo fajnie urządzony, sam Morisson by się nie powstydził!
3. Innym fajnym miejscem na piwo jest Śruba. Dysponuje sporym ogródkiem piwnym, co w cieplejsze dni jest niezwykle zbawienne. Piwo już za 5zł, bardzo miły barman.
4. Z tzw. „wyższej półki” na Mariackiej mamy Lemoniada Music Club. Piwo – 7zł. Wstęp: panie – od 21, panowie od 23lat. Ponoć lokal miał wnieść nową jakość na klubowej scenie Katowic, jednak jak widzę wyczesane i wymalowane panie na niebotycznych obcasach to stwierdzam, że to miejsce nie jest dla mnie. Jednak patrząc na zdjęcia: imprezy muszą być tam przednie, przekonajcie się więc sami i czekam na opinie!
5. KATO. Bardzo specyficznie urządzone. Minimalizm górą! Nie można płacić kartą. Rekompensuje to jednak różnorodny smak trunków, naprawdę godnych polecenia. KATO dysponuje też niewielki ogródkiem piwnym, który bardziej mi przypada do gustu niż sam lokal.
6. BUON CIBO Ristorante & Bar. Jeżeli po długotrwałym balowaniu na Mariackiej zgłodniałeś – to jest to idealne miejsce. Świetną opcją jest fakt, że nawet o 2. w nocy możesz tam zamówić kolację. Poza świetną kuchnią Restauracja posiada też miejsca na zewnątrz, gdzie można dostać lane piwo już za 5zł!

A jak nie Mariacka, to.. ?

Oczywiście Katowice to nie sama Mariacka.
Na Placu Wolności znajdziemy Carpe Diem. Bardzo fajnie urządzony, dość spory lokal. Dobra muzyka i niezła obsługa. Warto zwrócić uwagę na tamtejsze promocje, czasami za piwo zapłacimy tylko 3,50zł!
Fajnym miejscem na piwo jest także Zaszyta i Kultowa. Bardzo klimatyczne miejsca, pełne świetnej muzyki i pozytywnych ludzi. Jak najbardziej polecam.
Chcecie potańczyć? Na myśl przychodzi mi Spiż, który ponoć już „się kończy” oraz Pomarańcza, do której teraz wszyscy walą drzwiami i oknami. Jak Wy się na to zapatrujecie, rzeczywiście tak jest?

Czekam na Wasze spostrzeżenia co do opisanych przeze mnie miejsc :)

Your opinion: