Forum

Start new conversation

Categories

Conversation - Second-handy, czyli gdzie ubrać się za niewielkie pieniądze.

Madeleine  "Mania"
7 years, 1 month ago

Chyba muszę wybrać się do Sosnowca na lumpeksowe polowanie :)

Monika "Mo" Kędzierska
7 years, 1 month ago

Kiedyś ubieranie się w lumpeksach było oznaką ubóstwa, powodem do wyśmiania. Jakże cieszy mnie fakt, że teraz jest zupełnie odwrotnie. Jest to wręcz rzecz, którą wiele osób się chwali. Tak naprawdę nie sztuką jest ubrać się za wielkie pieniądze. Sztuką jest ubrać się „za grosze”, a wyglądać jak milion dolarów : ) Tym bardziej, że w wielu second-handów znajdziemy ubrania takich marek jak: H&M, C&A, Atmosphere, Esprit, Calvin Klein, Lee, Dorothy Perkins i wielu innych! Szczególnie polecam Dom Towarowy Sezam, drugie piętro – istne ciuchobranie! Podzielony jest na ubrania na wagę oraz wycenione. ‘Na wycenie’ często możemy znaleźć rzeczy nowe lub praktycznie niezniszczone, przez co za koszulkę czasami trzeba dać ok. 15zł. Jednak jakbyśmy chcieli nabyć zwykłą koszulkę w firmowym sklepie – wiadomo, 15zł by to nie było. Wszystko ładnie porozwieszane, podzielone jest odpowiednio do części garderoby, poza działem karnawałowym, który często omijany jest przez klientów (pewnie przez krzykliwe kroje i kolory), lecz wystarczy nieco kreatywności, aby ubrania przerobić odpowiednio dla siebie. Kolejne fajne miejsce z ubraniami z drugiej ręki znajdziemy przy ulicy Teatralnej. Wielkie pomieszczenie, podzielone tak samo jak to w Sezamie. Trzeba poświęcić trochę czasu, aby przejrzeć ogromny asortyment, ale późniejsza radość ze zdobytej perełki jest bezcenna. Na głównej ulicy Sosnowca (Modrzejowskiej) i dwóch (Targowa i Kościelna) z trzech, które ją przecinają również znajdziemy miejsca, gdzie możemy obkupić się od stóp do głów. Na Targowej często możemy spotkać promocje, przeważnie jest to 50% taniej, kiedy towar jest wymieniany na nowy. Podążając Modrzejowską spotkamy second-hand, do którego dostaniemy się po schodkach. W poniedziałki zawsze jest nowy towar, a co za tym idzie – wszystko po 7zł. I tak z dnia na dzień ceny spadają (czyli we wtorek – 6zł, środa – 5zł itd.). Raz trafiłam tam również na przecenę całego towaru o połowę! Ostatnim miejsce jakie mogę Wam polecić, jest lumpeks na Zagórzu. Znajduje się on praktycznie przy przystanku ‘Zagórze Centrum’. W oczy rzuca się ‘Żabka’, którą należy minąć i ujrzymy niepozorny second-hand, w którym naprawdę można znaleźć fajne rzeczy. Świetnym pomysłem jest to, że na stołach rzucone są ubrania, które kupimy za.. złotówkę!
Na tym zakończę swój ubraniowy wywód i jeszcze raz pragnę Was zachęcić do poświęcenia trochę czasu i poszperania w ‘ciuchlandach’, bo czasami mając w portfelu tylko kilka złotych, możemy ubrać się naprawdę GODNIE. : )

Your opinion: