Forum

Start new conversation

Categories

Conversation - studencka Łomża 2

"ginger"
6 years, 7 months ago

Łomża, jak już wcześniej pisałam, nie jest miastem ułatwiającym życie studenta. Nie ma tu wielu promocji przeznaczonych dla tego grona ludzi, jednak w porównaniu z innymi miastami akademickimi nasze jest stosunkowo tanie. Zastanówmy się, gdzie w Warszawie kupisz piwo za 5 zł? Nigdzie, odpowiedz jest prosta. Inne zarobki-inne ceny.
Nie każdy student ma kieszenie wypchane pieniędzmi, więc trzeba się skupić na odnalezieniu miejsc gdzie dobrze i nie drogo zjemy, gdzie tanio skserować notatki, a gdzie pójdziemy wieczorem, żeby poznać nowych ciekawych ludzi.
Ostatnio odkryłam restauracje PRESTO . Nie wiem, jak to się stało, że nigdy wcześniej tam nie zajrzałam. Raj dla fanów włoskiej kuchni , czyli dla mnie.
Znajduje się przy ulicy Polowej. Znajdziemy tam dosłownie wszystko, co pyszne i włoskie : pizze, makarony, desery, wina i kawy.
Nie jest drogo, jak na taki smak i wybór. Kolejnym punktem na Łomżyńskiej gastro-mapie jest naleśnikarnia przy ulicy Giełczyńskiej. Nareszcie jakaś alternatywa dla wszechobecnych kebabów, które pojawiają się w Łomży niemal tak szybko, jak kolejne kościoły.
Smacznie, mnóstwo opcji do wyboru, nie drogo . Po zjedzeniu jednej porcji, każda kobieta wyjdzie najedzona- panowie zapewne zamówią podwójną.
Około 12 zł za naleśnik(dużo większy niż standardowy robiony w domu).
Zwolennicy szybkiego jedzenia, znajdą dla siebie miejsce w jednym z wyżej wymienionych kebabów, które w Łomży znajdują się niemal na każdym rogu. Jeden, który mogę osobiście polecić to kebab przy dworcu PKS. Dla mnie podstawowym kryterium kupna jedzenia w takich miejscach jest czystość lokalu- a tam jest czysto.
Gdzie poznać ciekawych ludzi? Myślę, że każdy spotka ich w innym miejscu - dostosowanym do osobistych zainteresowań.
Dla jednych będzie to niegdyś ciesząca się dużą popularnością Galeria Bonar przy ulicy Wojska Polskiego. Odbywały się tam koncerty i spotkania młodzieży lubiącej sztukę i muzykę.
Teatr lalki i aktora - ciekawe miejsce dla osób, których pasją jest gra aktorska. Odbywają się tam zajęcia dla dzieci i młodzieży, różnego rodzaju przedstawienia oraz wystawy.
Sportowcom polecam basen przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego- tutaj przy kupnie biletu otrzymacie zniżki studenckie. Ciekawie spędzony czas na dużym basenie zjeżdżalni i
przy fontannach- połączenie przyjemnego z pożytecznym. A mówiąc o sporcie, teraz kiedy jest wiosna odbywa się w Łomży sporo imprez tego typu np na orliku.
Turniej piłki nożnej, turniej tenisa ziemnego. Wszystko za darmo, a kondycję można poprawić.
Wieczorem wybierzcie się koniecznie do nowo otwartego pubu na dachu . Byłam i polecam. Ciekawy pomysł, w końcu coś nowego w Łomży. Znajduje się na dachu klubu Hattrick.
Kilka stolików, tuje , muzyka i widok na Łomżę. Nowe klimatyczne miejsce. Jeśli macie ochotę potańczyć , schodzicie piętro niżej i tam jest oddzielne do tego miejsce.
Innym klubem do tańczenia jest oczywiście znana, łomżyńska Yam caffe. Po remoncie, który odbył się zimą, jest dużo więcej miejsca, ciekawy wystrój i nowe światła.
Muzyka jak zawsze bardzo dobra, która zmienia się w zależności od dnia (czwartek, piątek, sobota). Jedyne co właściciel mógłby poprawić to fakt,że barmani nie potrafią robić drinków.
Co do ksera zdecydowanie po raz kolejny polecam sklep Pelikan przy ulicy Bema. Byłam , można się dogadać co do zniżek, przy dużej ilości materiału. A wiadomo, ksero w
czasie sesji jest najlepszym przyjacielem wszystkich studentów.
Czekam na dzień, kiedy wchodząc np. do nowo otwartego klubu z prawdziwego zdarzenia- na wejściu będzie widniał napis- drinki dla studentów 2plus1 gratis.
Studenci to maszyna napędowa miasta, wiec czas się wziąć do pracy i ułatwić im życie, a na pewno wszystkie koszty związane z inwestycją skierowaną w ich stronę, szybko się zwrócą .

Your opinion: