Forum

Start new conversation

Categories

Conversation - Co robić w Sosnowcu ?!

Joanna .
6 years, 7 months ago

Sklep indyjski na Modrzejowskiej ma tak fantastyczne rzeczy, niestety w mniej fantastycznych cenach...

"alex"
6 years, 7 months ago

Mimo iż Sosnowiec może wydawać się komuś mało interesującym miastem w porównaniu do na przykład Katowic, chciałabym zachęcić jako Sosnowiczanka do odwiedzenia i zapoznania się z najbardziej interesującymi miejscami w okolicy :) Na pewno jeżeli jesteś w Sosnowcu to jesteś albo będziesz przechodził przez Dworzec Kolejowy.. Sam budynek jest w bardzo dobrym stanie, ponieważ niedawno został wyremontowany. Patrząc na niego i myśląc, że stoi tam już od 1859 roku robi wrażenie :) po Dworcu kolejnym według mnie ciekawym obiektem jest Zamek Sielecki, do którego można dojść spacerkiem z ok 15-20 minut przez Park Sielecki, przez który przepływa rzeka Czarna Przemsza, której stan sukcesywnie się poprawia. W Sosnowcu znajduje się wiele Pałaców z lat 80 XIX wieku. Większość z nim to teraz Muzea, i zabytki, np Pałac Dietla, Pałac Schona, Pałac Wilhelma, Dwór Mieroszewskich.. i więcej. Każdy z nich posiada długa historię, co sprawią, że są to miejsca niezwykłe. Aby nie zanudzać dłużej teraz coś bardziej współczesnego w Sosnowcu ;) Stadiony, m. in.: Stadion Ludowy.. Dużo obiektów rekreacyjnych jak np.: Kompleks basenów tzw. ''Sielec'' Życie nocne w Sosnowcu wciąż zaskakuje, a to przez ciągle to nowo otwierane puby i kluby nocne. Np. najbardziej znany mieszkańcom Farmacon, Passe, Chili, i więcej... Jeszcze nie tak dawno otwarte Centrum Handlowe PLAZA jest ciekawym rozwiązaniem kiedy pada deszcz, można tam udac się na zakupy, zjeść coś w restauracji, napić się kawy, pójść do kina.. nie zapominając o głównej ulicy handlowej w Sosnowcu, deptaku ulicy Modrzejowskiej. Teraz niestety więcej tam banków niż sklepów kiedyś, ale wciąż można tam znaleźć coś ciekawego, jak np sklep modelarski, sklep indyjski, kawiarnie Wawel, gdzie jest pyszna czekolada na gorąco :).. dużo salonów urody i drogerii. Mam nadzieję, że może może kogoś zainteresuje moja wypowiedź, i kiedyś sam uda się do Sosnowca na zwiedzanie ;)

Your opinion: