Forum

Start new conversation

Categories

Conversation - Spacerowe Trójmiasto- Top 10

Agnieszka A
6 years, 10 months ago

Jeśli o chodzi o Gdańsk to faktycznie Park Oliwski jest przepięknym miejscem. Szkoda, że tylko na zdjęciach mogłam podziwiać jak z Parku Oliwskiego było widoczne Morze Bałtyckie. Niestety/stety Gdańsk sie rozbudował i teraz tego nie zobaczymy...
Sopot.. Monte Cassino i molo to dla mnie jedność i niesamowite miejsce, z uroczym klimatem... Sopot to najcudowniejsze miejsce w Trójmieście :) szczególnie nocą...
Gdynia... Niestety aż tak dobrze Gdyni nie znam, lecz faktycznie Kamienna Góra zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Szczególnie kiedy na dworzu jest już ciemno. Ps. Uważajcie na zakochane pary w samochodach :P

Aleksandra
6 years, 10 months ago

Na pierwszym miejscu rzeczywiście stawiam Monte Cassino, ale tylko dlatego, że blisko niego mieszkam. Po poznaniu go z każdej strony uznaję, że z pewnością nie jest to miejsce, w którym chcemy się zrelaksować.
2.Park Północny to miejsce rzeczywiście ocienione i wspaniałe. Można i spokojnie rozłożyć się z piknikiem i pojeździć na rolkach i na rowerze i pospacerować( dla każdego są wyznaczone specjalne,osobne szlaki).
3.Jeśli chodzi o molo, polecam je porą poźniejszą np. po 21.00 czy 22.00, jest ono wtedy za darmo, a widok (w mojej opinii) jest dużo bardziej atrakcyjniejszy, gdyż świetnie widać światła Gdańska, Gdyni oraz Sopotu. Można zobaczyć, które obiekty są lepiej oświetlone. Dopiero wieczorem molo ma swój klimat.
4.Polecam też spacer po Górnym Sopocie (okolice UG). Wspaniałe ulice, pełne tajemnic oraz park, w którym można spotkać leśną zwierzynę, która jest oswojona.
Poza tym tymi ulicami chadza z pewnością mniej ludzi, dlatego można tam pobiegać czy pojeździć na rolkach czy rowerze.
Pozdrawiam:)

Anonim
6 years, 11 months ago

Gdyby zrobić ranking dziesięciu najciekawszych miejsc w Trójmieście, to na mojej liście na pewno znalazłyby się, począwszy od Gdańska:
1. Park Oliwski- pięknie usytuowany, pomimo bliskości dość ruchliwej ulicy - w parku można odnaleźć spokój i harmonię. Bogactwo roślinne cieszy oko. Przyjemne miejsce na wiosenne spacery.
2. Ulica Długa - świetne miejsce na historyczny spacer po Gdańsku, lecz także na niedzielne wyjście z rodziną - mnóstwo tam kawiarni, lokali gastronomicznych z ogródkami.
3. Gradowa Góra- miejsce, z którego rozpościera się panorama Gdańska. Góra znajduje się w samym sercu miasta, ale zapomina się tam o miejskim zgiełku. Rewelacyjne miejsce na randkę, ale także na piwko ze znajomymi czy piknik w plenerze.
4. Park Ronalda Raegana- cudowne miejsce na dłuuugie spacery, dużo malowniczych ścieżek, wiele ławeczek - można spędzić tu caaalutki dzień.

w Sopocie:
5. Ulica Monte Cassino- ta ulica jest znana na skalę ogólnopolską. Tutaj można wybrać się na krótki niedzielny spacer, gdzie można poczuć się na wybiegu. Lans i elegancja to dobre określenie klimatu weekendowego.
6. Molo - niestety płatne, ale warto się tam wybrać, choćby z tego względu, iż jest to najdłuższe i najbardziej znane molo w Polsce.
7. Park - Łazienki Północne- polecam szczególnie w upalne dni. Park jest mocno zacieniony, idealne schronienie przed słońcem.

w Gdyni:
8. Skwer Kościuszki- latem jest to centrum wszelkich imprez i wydarzeń. Mnóstwo straganów, budek gastronomicznych. Warto też zahaczyć o bulwar nadmorski,
9. Klif w Redłowie- spacer brzegiem morza aż po klif w Redłowie, gdzie kręcone są często polskie filmy- świetny widok, dobre miejsce na kontemplację.
10. Kamienna Góra- coś podobnego do Góry Gradowej w Gdańsku. Miejsce, z którego można podziwiać przepiękną panoramę Gdyni.

A jaka jest Wasza ulubiona dziesiątka miejsc w Trójmieście, gdzie lubicie spędzać czas na świeżym powietrzu? Chętnie poznałabym Wasze zdanie i jakieś nowe miejscówki :)

Your opinion: