Forum

Start new conversation

Categories

Conversation - STUDENCKIE KOŁA RATUNKOWE

Agnieszka A
7 years, 1 month ago

Faktycznie bardzo ciekawy tekst :) Szkoda tylko, że bardziej skupiony na Gdynii, bo mieszkam w Gdańsku! Mogę jedynie dodać, że głodny student koniecznie musi wybrać się na obiad do całodobowego baru mlecznego Kmar przy ulicy Pomorskiej w Gdańsku ;)

Karol "Trasher" Madyjewicz
7 years, 4 months ago

Wzbogacając wypowiedź poprzedniczki dodam od siebie kilka ciekawych miejsc, gdzie można zaoszczędzić trochę grosza.
Polecam Bar Mleczny Przy Rynku naprawdę smaczne jedzenie w dobrych cenach.
Najtańsze ksero w tójmieście znajduje się na terenie Uniwersytetu Gdańskiego na wydziale matematyki i płacimy tu 7 groszy za stronę A4.
Kilka antykwariatów znajduje się w okolicy CH.Mannhatan, a także na starym mieście w Gdańsku.

Magda "madelis" Kaźmierska
7 years, 4 months ago

Życie studenckie w Trójmieście nie należy do najłatwiejszych i najbogatszych, ale ma w sobie tyle barw ile sto sztukowe pudełko farbek. Oprócz tego, że ogłaszane jest najlepszym okresem w życiu z nieustającymi imprezami i wyjazdami, posiada swoją ciemną stronę. Doświadczył jej każdy, kto chociaż raz był zmuszony do naciągania budżetu, tak aby wystarczył do końca miesiąca.
Jak nie dać się skusić nowym kolekcjom w trójmiejskich sieciówkach, nie wyskoczyć na wieczorne spotkanie z znajomymi czy aktywnie wypocząć, bez nadwerężania portfela.
Poniżej przedstawiono dziesięć obiektów dzięki którym zwłaszcza student nie odczuje ubytku gotówki.
Jednym z najgenialniejszych pomysłów ludzkości było stworzenie pospolitych sieciówek, mających swoje sklepy w każdym zakątku kraju i świata. Hennes & Mauritz, znani jako bardziej H&M stworzyli markę cenionych w europejskich krajach i nie tylko. Od jakiegoś czasu w najnowszych kolekcjach upolować ubrania zbliżone do światowych domów mody za niewielką cenę. Zwłaszcza rzeczy z kolekcji wiosna/lato kuszą cenami, które nawet bez promocji wynoszą 19.99 zł. Co dwa tygodnie pojawiają się nowe arrivals z najmodniejszymi krojami ubrań, w których nie tylko Panie znajdą coś dla siebie.
Dla miłośników szerzącej się ery secodhandów, polecam 'Tani Armani', który znajduje się na Gdańskiej Zaspie przy ul. Żwirki i Wigury. (między Lotnią a ETC). Dojeżdżają tam tramwaje nr 2, 4 i 8. Można znaleźć tam ubrania takich marek jak TOPSHOP czy RIVER ISLAND, wystarczy bardzo dobrze i wytrwale poszperać, a wyjdzie się z siatkami ubrań za nie wielkie pieniądze. Dużym atutem jest możliwość zakupu nowych ubrań jeszcze z metkami. Wiadomo, że SH to sport dla wytrzymałych, odstraszające kolejki oraz ludzie drapieżnie poszukujący markowych perełek potrafią skutecznie uprzedzić na długi czas.
Nie tylko ubrania stanowią klucz do dobrego samopoczucia. Panie bardzo dobrze, że nic nie poprawia humoru tak jak zakupy i nowa fryzura. Zmieniony kolor i inne ścięcie włosów, albo wprawiają w zachwyt albo doprowadzają do granicy załamania nerwowego. Dlatego też bardzo dobrze mieć sprawdzonego, zaufanego fryzjera. Jeśli takiego nie macie- to właśnie przedstawiam. Salon mieści się na ulicy Unruga w Gdyni, dzielnica Pogórze Dolne. Bardzo łatwo dostać się tam z centrum miasta dzięki autobusom nr 170,173,146 lub 125 wysiadając na sporej pętli autobusowej (nie da się jej nie zauważyć). Salonik mieści się po przeciwnej stronie przystanka, nie ma konkretnej nazwy ale jest tam jedyny i od razu widoczny. Może wygląd zewnętrzny nie przyciąga tłumów, ale Panie pracujące tam zasługują na największe laury. Będąc z kategorii klientów wymagających i wiecznie niezadowolonych z usług fryzjerskich, tam mogę odetchnąć z ulgą przed strachem, że z moimi włosami stanie się coś niepożądanego. Za klasyczne umycie i podcięcie włosów można zapłacić już 15 zł, zatem dla studenta jest to finansowy raj. Dla osób niezdecydowanych również, Panie fryzjerki zawsze doradzą w jakiej fryzurze będzie nam ładnie i wygodnie. Usługi dotyczące strzyżenia Panów w granicach 10 zł. Zatem jeśli ktoś nie odnalazł jeszcze fryzjera, który nie obedrze z pieniędzy i włosów ma pretekst aby spróbować usług w tym salonie.
W przypadku nieodpartej chęci złapania promieni słońca, warto skorzystać z usług Solarium Kikada. Jedno z nich mieści się na Obłużu centrum na ul. Unruga. Salon dysponuje dużą ilością łóżek o różnym natężeniu lamp i różnej generacji. Panie pracujące są bardzo sympatyczne i pomocne. Zawsze doradzą w doborze kremu z filtrem, czasu opalania i typu łóżka.
Dla miłośników weekendowych wypadów oraz długich podróży nad polskim morzem, został stworzony w centrum Gdyni Och Hotel. W niewielkiej kamienicy, urządzony z wyczuciem i w minimalistycznym stylu. Ceny za pokój sięgają w 50 zł/ osobę. Wśród trójmiejskich warunków cena nie jest wygórowana. Lokalizacja to zaledwie 10 min od morza i 4 min od najlepszych gdyńskich restauracji. Dla studenckich podróżników doskonała lokalizacja w pobliżu klubów, z których nie będzie problemów z dotarciem po imprezie nad ranem.
Niezbędne w słowniku studenta są bistra, bary czy puby w których można solidnie zjeść za przyzwoitą cenę. Pizzeria IBIS, która oferuje standardowe smaki w unikalnym wykonaniu, mieści się na Pogórzu Górnym w Gdyni. Ceny są takie jak w większości pizzeri, ale smak rekompensuje wszystko. Dodatkowo w godzinach 11:00 - 13:00 przy zamówieniu telefonicznym otrzymuje się dużą pizze w cenie małej. Lokalizacja: ul. Wiejska 9
Telefon: 0(58) 625 - 15 - 15.
Dla osób preferujących wschodnie smaki znanych potraw. W drodze na reprezentacyjny Skwer Kościuszki mijamy miejsce z prawdziwymi, tureckimi kebabami, których koszt to zaledwie 10 zł- a zadowolenie gwarantowane. Zarówno pod względem sytości jak i smaku.
Chwile relaksu w spokojnym i cichym miejscu można zaznać na nowo wyremontowanym basenie. Mieści się on w Szkole Podstawowej na ul. Unruga 88. Studenci z ważną legitymacją uczniowską mogą z niego skorzystać za jedyne 4 zł/45 min. Basen jest również czynny w soboty i niedziele od 8:00 do 21:00, a każde wejście odbywa się co godzinne. Nie należy może on do luksusowych obiektów, ale stanowczo prześciga takie obiekty jak aquapark w których nie sposób popływać. Wydzielone są 4 tory, dzięki którym osoby pływające nie przeszkadzają osobom relaksującym się w inny sposób.
Na wagę złota dla wszystkich studentów są punkty ksera, w których nie raz zdarza się zostawiać majątek. Bardzo dobrym punktem, adekwatnym do zamożności studenta jest ksero 'Pod Słoniem', mieszczące się na wysokości Akademii Morskiej. (ul. Morska 37). Za kopie A4 można zapłacić już od 10 gr. !! Dodatkowo punkt świadczy takie usługi jak zgrywanie materiałów na nośniki zewnętrzne, laminowanie czy oprawa dokumentów.
W przypadku gdy poszukujemy książek akademickich nie jest już tak kolorowo. Zasobność i liczebność trójmiejskich księgarń jest raczej w opłakanym stanie. Niewiele z nich dysponuje niezbędnymi publikacjami. Jedną z najlepiej zaopatrzonych jest księgarnia mieszcząca się w budynku wydziału ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Można zakupić publikacje, które wyszły z drukarni kilka dni wcześniej, gdy w innych księgarniach nawet o nich nie słyszano. Mieści się ona w Sopocie Głównym ul. Armii Krajowej 119/121.
Powyżej przedstawiono kilka miejsc, które z pewnością ułatwią studenckie życie nie tylko od strony edukacji, ale również codziennego życia. A co najważniejsze, nie spowodują dziury budżetowej.

Your opinion: