Forum

Start new conversation

Categories

Conversation - Studencka Łomża

 "ginger"
7 years, 3 months ago

Zdecydowanie Łomża jest niedrogim miastem w porównaniu z Warszawa czy resztą miast studenckich. Ale trzeba brać pod uwagę również zarobki w Łomży, które bardzo się różnią od zarobków w dużych miastach. Może, kiedyś władze miasta wreszcie zwrócą uwagę, że studenci są dobrą opcją na rozwój miasta i zrobią krok w ich kierunku.

sylwia Świtajewska
7 years, 4 months ago

To prawda Łomża chyba wciąż nie przyzwyczaiła się do studentów. Myślę jednak, że będzie się to zmieniać z czasem. Trzeba też dodać, że mimo wszystko Łomża wciąż jest stosunkowo niedrogim miastem.

 "ginger"
7 years, 4 months ago

Liczne zniżki, które pojawiają się na rynku, nie są tylko wynikiem sentymentu do lat studenckich i chęcią pomocy biednym żakom. Każdy właściciel firmy, którego produkt znajduje odbiorcę wśród ludzi młodych, widzi w tym biznes. Już nawet banki mają dla studentów specjalne zniżki i oferty kont studenckich z różnymi udogodnieniami. W Łomży, w miejscach tak standardowych, jak autobusy czy kina, otrzymamy zniżkę,aczkolwiek nie jest to zniżka typowo studencka, gdyż przeznaczona jest dla wszystkich uczniów. Łomża niestety, nie jest jeszcze miastem nastawionym na studentów, pomimo 4 szkół wyższych. Widocznie władze miasta, oraz instytucje, nie widzą potrzeby, ani sposobności zarobku na udogodnieniach, które przyciągnęłyby do wielu miejsc ludzi młodych.
W większych miastach akademickich (Warszawa, Sopot, Gdańsk Kraków czy Olsztyn itp) wiele miejsc otwiera się stricte na ludzi studiujących. Zniżki i promocje specjalnie przygotowane dla nich, znajda niemal wszędzie - sklepy, restauracje, kluby itp. Niestety Łomża do takich miejsc nie należy. Jednym z niewielu miejsc,które cokolwiek posiada w swojej ofercie dla studentów, jest klub Yama. Bardzo często właśnie tam, w piątkowe i sobotnie wieczory wstęp dla studentów for Free. W żadnym innym klubie nie słyszałam o udogodnieniach dla tej grupy docelowej, co jest oczywiście błędem. Zniżki w barze, napewno przyciągnęłyby więcej klienteli.
Tanie i dobre obiady serwuje firma "Swojskie Jadło". Mają punkty w:Urzędzie Miejskim, Sądzie, dawnym Urzędzie Wojewódzkim. Te bary w Urzędach nie serwują wyszukanych potraw, ale za 2,50 zjemy talerz przyzwoitej zupy, a za 11,50 zupa + drugie danie z mięsem lub rybą.
Kotlety nie składają się tylko z bułki i panierki, ale z dobrego mięsa, bardzo dobry stosunek ceny do jakości.
Kolejnym polecanym miejscem jest restauracja Yam Caffe: Zestaw dnia - zupa + drugie danie - 12zł ( codziennie inny) oprócz tego cała karta smacznego i niedrogiego jedzenia. Dobrze i tanio zjesz również w barze u Matysiaków przy ul.Długiej. Osobiście nigdy tam nie jadłam, jednak cieszą się dobrą opinią.
Jeśli masz więcej pieniędzy, wybierz się do 4 pór roku-w menu znajdziemy i pizze i makarony, kawę, ciastka, ale tu za 12 zł raczej się nie najecie. Jeśli Pizzeria to polecam "Sawane"na Ul. Browarnej. Smacznie, niedrogo, a bardzo szybko przyrządzana, do tego zawsze miła obsługa.
Jeśli zbliża się sesja, wiadomą rzeczą nie od dziś, jest wielkie zapotrzebowanie na kserówki z notatkami. W tym przypadku polecam szczególnie dwa punkty:
Ksero OFFICECENTER na al. Legionów 30 - ksero czarno białe kosztuje tam tylko 10 gr. Kolejnym miejscem jest sklep PELIKAN na ul. Bema 1, tutaj również ksero
tylko 10 gr. Myślę, że przy większej ilości da się dogadać z właścicielami, żeby cena wyniosła np 9 groszy a wtedy można troszkę zaoszczędzić.
Jeśli chcecie się wybrać do kina pamiętajcie o legitymacji, zawsze to 3 zł w kieszeni, a z biletem do 7 dni po seansie dostaniecie 40% zniżki w Tele Pizzy na ul. Skłodowskiej 2.
W Łomży niestety nie ma również żadnych studenckich zniżek na ubrania. Polecam czekać na posezonowe obniżki, lub na końcówki kolekcji, gdyż np w "butikach" w stokrotce jak np Camaieu , czy w Croppie na długiej są naprawdę duże obniżki cen- prawdopodobnie dlatego, iż są to sklepy ogólnopolskie.
W wielu sklepach trzeba zwracać uwagę na wieszaki gdzieś z boku, gdzie zawsze są ubrania na przecenie (np w trafficu, 517, OTL, Diversie).
Na koniec, dla tych, którzy mają więcej cierpliwości i smykałkę do szukania, zostają Secondhandy,a tych w Łomży również sporo. W polo na ul. Wyszyńskiego, mieści się MASKARADA, czy obok sklepu białostockiego (na al. Legionów) i wiele innych.
Książki w Łomży, w większości księgarni mają podobne ceny. Jeśli chodzi o zniżki i promocje, to najczęściej robi je Empik. Trzeba trzymać rękę na pulsie i czekać na okazję. Często pokazują się oferty : jeśli zrobisz zakupy za określoną cenę, wtedy 15 procent rabatu, bądź zrób zakupy za 40 zł, a książka dostaniesz gratis.
Jeśli macie zapotrzebowanie na trochę ruchu znajdziecie wiele miejsc bezpłatnych, przystosowanych do różnego rodzaju sportów.
Orlik, gdzie można grać w piłkę , a obok w tenisa ziemnego, siatkówkę czy koszykówkę.
Na rolkach za darmo pojeździcie na dwóch skate parkach.
Jeśli chcecie popływać, na obu basenach w Łomży otrzymacie zniżkę, taniej również wyjdzie kupując już dostępne karnety.
Jeśli lubicie łowić ryby, w sklepie wędkarskim na ul.Zdrojowej, otrzymacie 50% zniżki na zakup rocznego pozwolenia.
Taniec w szkole max dance. Jak to często bywa,w pakiecie taniej. Jeśli wykupicie karnet miesięczny, bądź nawet 3miesięczny, zaoszczędzicie sporo pieniędzy.
Na chwilę obecną to byłoby na tyle. Miejmy nadzieję, że Łomża w najbliższym czasie otworzy się bardziej na studentów i ułatwi im życie w naszym mieście.
Liczba studentów przychodzących regularnie do miejsc wykonujących "ukłon" w ich stronę, jest tak duża, że inwestycje związana ze zniżkami zwracają się w mgnieniu oka i przynoszą duże dochody.
Jakiś czas temu powstał ogólnopolski serwis ZNIŻKA STUDENTA(www.znizkistudenta.pl), gdzie znajdziecie zawsze aktualną bazę zniżek.
Niestety Łomża również się tam nie pojawia, a najbliższym miastem jest Białystok.

Your opinion: