Forum

Start new conversation

Categories

Conversation - Warszawa - stolica i piekne miasto

Marika  "mariczka" Chrobocińska
6 years, 1 month ago

zdecydowanie zgadzam się z tą opinią warszawa jest piękna tylko trzeba ją poznć

Paulina Langier
6 years, 11 months ago

Nasza ojczyzna liczy sobie 16 wojewodztw, a co za tym idzi 16 głównych miat. każde z nich charakteryzuje się swoją odrębnością i posiada inne zabytki, jednak nikt nie ma wątpliwości, że to właśnie w Warszawie odbywają się najważniejsze wydarzenia polityczne, a także kulturalne.
Istnieje wiele miejsc w naszej stolicy, które wiążą się z historią naszego kraju. Muzeum Powstania Warszawskiego jest jednym z nich. Mieści się w budynku dawnej elektrowni tramwajowej, nad gmachem góruje wieża, z symbolem Polski Walczącej. Na szczycie której znajduje się taras widokowy.
Najbardziej nanym warszawiakiem jest Fryderyk Chopin, który spędził tam 20 pierwszych lat swojego życia. Tu uczył się muzyki i dawał pierwsze koncerty. Dlatego warto zobaczyć jego pomnik.
Warszawa posiada także najpiękniejszy W Europie kompleks pałacowy z XVII wieku. Mowa oczywiście o Łazienkach Królewskich. Posiada wiele zabytków architektury, z których najważniejszym jest Pałac na Wyspie zbudowany dla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Wycieczka po stolicy nie może obejść się bez odwiedzenia Uniwersytetu Warszawskiego, a także Bilioteki, która jest jednym z ciekawszych przykładów wspólcesnej architektury. Zwiedzający mogą przez specjalne okna zajrzeć do pięknego wnętrza.
Warszawa posiada wiele wspaniałych miejsc, z których możemy dowiedziać się przeszłości naszego kraju.

Your opinion: