Złoty osioł

Based on 7 reviews

Bardzo smacznie i tanio. Bar idealny na studencką kieszeń. Najlepsze w mieście wegetariańskie zapiekanki, tarty czy lasagne :) Serdecznie polecam :) Categories: Restaurants  Vegetarian 
ul. Mariacka 1
Katowice

www.wegebar.com

Alcohol: None
Outdoor tables: yes
Wheelchair accessible: yes
Waiter service: yes
Take-out: yes
Delivery: yes
Reservations: yes
Menu for kids: yes
Price range: 
Parking: None
Accepts Credit Cards: yes
Elegant attire: yes
Vegetarian menu: yes

Reviews

 • "alex"
  40
  7 years, 3 months ago

  miejsce to kojarzy mi się z londyńskimi knajpami, które są właśnie tak urządzone, duże okno, a przy nim stolik przy którym siadami i obserwujemy przechodniów, jedząc obiad, za klimat duży plus!

 • Przemek Sadowski
  20
  7 years, 4 months ago

  Każdy fan kuchni wegetariańskiej z pewnością zna oferujący dania tej kuchni bar Złoty Osioł. Bar w swej kuchni używa tylko naturalnych składników i wszystkie dania są podgrzewane w piecu elektrycznym, co przy dość dużym ruchu, może spowodować, że oczekiwanie na potrawy może się troszkę wydłużyć. Jednak czekać warto bo jedzenie oferowane w lokalu jest przepyszne, nigdy nie zdarzyło mi się, abym narzekał na smak podawanych mi dań. Ceny nie są wysokie, wszystkie dania kosztują 11 złotych a w cenie zawierają się jeszcze 2 surówki, które klient wybiera i nakłada sobie sam. Jest to z pewnością jedną z zalet, którą cenią sobie studenci, których budżet został nadszarpnięty podczas weekendowych imprez.
  Wystrój wnętrza jest bardzo ciekawy, oryginalny, orientalny. Istnieje także możliwość zamówienia dań na wynos, co pozwala na smakowanie potraw w zaciszu domowym.

 • Daria Zając
  160
  7 years, 5 months ago

  Ogólnie wizytę w Złoty Ośle wspominam średnio. Zapach wnętrza jest dość dziwny...Jedzenie mnie nie zaskoczyło pozytywnie, było rozgotowane i niezbyt ładnie podane. Poza tym mało miejsca i światła. Generalnie znam lepsze lokale. Plusem są tam ceny.

  Useful (1) Funny (0) Cool (0) Interesting (0)
  Flag as unappropriate
  xyz yzy O matko :) bardzo nie zgodzę się z tą recenzją, BARDZO! Warto spojrzeć na te miejsce okiem zwykłego studenta, którym też akurat jesteś i ceny jak i klimat na prawdę wielu studentom odpowiada. Lokal świetny na szybki obiad w przerwie między zajęciami ze znajomymi koło południa, a wieczorami na towarzyskie spotkanie lub jakby to powiedzieć 'we dwoje' :) Jedzenie w żadnym wypadku nie jest tam rozgotowane. Tę kuchnię albo się kocha albo nienawidzi, na szczęscie jest to coś więcej niż zestaw powiększony w McD. A że może zastawa lub sposób podania nie jest powalający - taki już klimat, dobrze wiesz, że nie poszłaś do restauracji Magdy Gesler. Jak widać miejsce nie trafia do pewnej części ludzi, ale to tylko na plus - nie są tam potrzebni ludzie, którzy nie potrafią docenić klimatu ani jedzenia, a tylko łaszą się na ceny. Pozdrawiam.
  Daria Zając Mimo wszystko cieszę się, że jest jakiś odzew na to co napisałam :P p.s. znam lepsze miejsca, gdzie można spędzić czas we dwoje ;P
  Touch Me pisząc o złotym ośle został przez autorkę pominięty jeden, istotny fakt - jest to knajpa wegetariańska, to tak na wstępie ;) ogólnie nie zgadzam się z prezentowaną wyżej recenzją. złoty osioł jest miejscem klimatycznym, z ciekawym wnętrzem i pysznymi posiłkami za nieduże pieniądze. polecam ponowną wizytę w lokalu bo sporo plusów zostało niedostrzeżone ;))
  Danuta "Mroowka" Kolonko Wasza dyskusja spowodowała, że w końcu ruszę się i tam zajrzę. Nie wiem dlaczego jeszcze tam nie jadłam. Skandal po prostu ;]
  "Potwór z Bagien" A ja mam mieszane zdanie co do tego miejsca... Wegetarianką nie jestem, ale potrafię wytrzymać tydzień bez mięsa i nie cierpieć. Jedzenie tam mi smakuje, jednak ostatnio piłam jakiś sok którego już więcej kosztować nie chcę. Co do klimatu miejsca to kojarzy mi się z jakimś katalońskim pueblo i Fridą Kahlo:D Nie jestem tam częstym gościem, ale trzeba przyznać temu miejscu, że coś w sobie ma i na pewno pozostaje w pamięci.
  Agata "melinee" Dyduch Zgodzę się z xyz yzy. To jest miejsce specyficzne, które albo pokochasz od razu, albo już tam nie wrócisz. Ja osobiście wolę ludzi tej pierwszej kategorii, bo sama do nich należę. Uwielbiam tan bar. Jedzenie jest pyszne, dokładnie taki jaki ma być, wcale nie jest rozgotowane, może Daria nie zna się na tej kuchni i stąd to stwierdzenie.
  "Potwór z Bagien" Może nie dzielmy tak od razu ludzi na kategorie, tylko na podstawie ich preferencji gastronomicznych. Dobrze jest że są w mieście różne miejsca, które możemy poznawać i to, że możemy wymieniać się tutaj opiniami na ich temat. No i że te opinie są tak różnorodne. To dodaje życiu bądź co bądź smaku:D
  Agata "melinee" Dyduch Myślę, że nie rozumiesz tego, co miałam na myśli. Wyraziłam swoje zdanie metaforą. Bynajmniej nie uważam, że jedzący warzywa są lepsi, od tych, którzy wcinają mięso.
  "Agness" Nie miałam jeszcze okazji gościć w tej restauracji, jednak zachęcana przez znajomych i zaciekawiona tą dyskusją koniecznie muszę się tam wybrać i przekonać na własnej skórze jak tam jest.
  Przemek Sadowski ja zawsze za Złotym Osłem stanę murem i nie wolno mi tu obrażać tej restauracji :D dania mają przepyszne, ceny niewysokie! klimat jest, i te surówki <3
 • Patrycja "Taya" Hazubska
  275
  7 years, 5 months ago

  Psychodeliczne wnętrze, pyszne jedzenie i radosna atmosfera, to moje pierwsze skojarzenia gdy wspominam Złotego Osła. Choćby na zewnątrz lało, kolorowy wystrój zmusza do uśmiechu. Klienci często tak wielobarwni jak sama restauracja. Nie podoba mi się brak karty dań, żeby sobie z nią usiąść w kącie i się zastanowić, a przy ladzie zazwyczaj spory ruch.

  Useful (0) Funny (0) Cool (1) Interesting (0)
  Flag as unappropriate
  Agata "melinee" Dyduch To prawda, że klienci często są podobni do restauracji, czyli delikatnie mówiąc - ciekawi! Sądzę jednak, że nazwanie wnętrza Złotego Osła psychodelicznym, to chyba za dużo powiedziane.
 • Agata "melinee" Dyduch
  695
  7 years, 6 months ago

  To moja ulubiona restauracja, odwiedzam ją przynajmniej raz w tygodniu. Już po przejściu przez drzwi można zauważyć, że to wyjątkowe miejsce, ciekawy, orientalny wystrój. Ściany pokryte są rozmaitymi kolorami i wzorami. Każdy stolik nakryty jest innym, zawsze bardzo ładnym, obrusem, krzesła także są różnorodne. Jeśli nam się poszczęści możemy sobie zasiąść na miękkiej kanapie, to siedzisko najczęściej wybierane jest przez młode małżeństwa z malutkimi dziećmi, bo bez problemu można na nim położyć malucha. W tym wnętrzu nie brakuje także pianina i stylowej lampy z kloszem.
  Knajpka nie jest odpowiednia dla ludzi, którzy odczuwają konieczność zjedzenia mięsa, królują tu dania wegetariańskie - wszystkie przepyszne! Ceny są bardzo zachęcające, za 12 zł dostaniemy dużą porcję dania i talerz zapełnionymi sałatkami, które sami wybieramy.
  Wszystkie pracujące w Złotym Ośle panie są bardzo miłe i posiadają niezwykłą zdolność odszukiwania gości na sali. Zamówienie składa się przy barze i później można udać się do wybranego stolika. Po około 15 minutach pojawia się kelnerka z odpowiednim daniem, choć nikt nie mówi, gdzie ma zamiar usiąść.
  Złoty Osioł oferuje nam również element zaskoczenia, nie posiada stałego menu, codziennie trochę się ono zmienia.
  To idealne miejsce na spotkania towarzyskie, jak i samotny wypad na obiad.

 • Sylwia "winga"
  295
  7 years, 6 months ago

  O tak, szczególnie polecam dla studentów. Ciekawe lokal, smaczne posiłki. No i przede wszystkim nie drogo. Idealne miejsce na dłuższą przerwę między zajęciami.

 • Wioleta W
  5
  7 years, 7 months ago

  Bardzo smacznie i tanio. Bar idealny na studencką kieszeń. Najlepsze w mieście wegetariańskie zapiekanki, tarty czy lasagne :)
  Serdecznie polecam :)

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet