Zamek Królewski

Based on 6 reviews

Wszystkie wystawy zawsze powinny byc godne polecenia. Tak samo jest i teraz gdy do Zamku przyjechała 'Dama z Łasiczką' Leonarda da Vinci z Muzeum Czartoryskich w Krakowie. Zamek chwili sie także 'Krajobrazem z Miłosiernym Samarytaninem' Rembrandta. QWarto odwiedzic choc trzeba ... Categories: Entertainment and Arts  Museums 
Pl. Zamkowy 4
Warszawa
0226356972

Reviews

 • Anonim
  0
  5 years, 1 month ago

  Thanks for taking the time to dissucs this, I feel strongly about it and love learning more on this topic. If possible, as you gain expertise, would you mind updating your blog with more information? It is extremely helpful for me.

 • Marika "mariczka" Chrobocińska
  170
  6 years, 6 months ago

  Zamek Królewski to samo serce uroczej Starówki,które powinno być głównym punktem zwiedzania przez turystów.Do odwiedzenia jest mnóstwo ciekawych miejsc chociażby komnaty Króla-garderoba, pokój Sypialny, Audiencyjny oraz pokój Canaletta, malarza Warszawy. Te piękne wnętrza,średniowieczna architektura,dzieła malarskie, rzeźby przenoszą nas do tamtych czasów za życia Króla i wydaję się nam że to dzieje się teraz. Na drugim piętrze Zamku znajdują się wystawy,idealna wycieczka jeśli się ma przewodnika który nie tylko oprowadzi po wystawach ale również opowie historię zamku.

 • Anonim
  0
  6 years, 6 months ago

  pisze:Brzydota języka jak się rozejrzałem okingo nie razi dlatego postanowiłem rf3wnież stworzyć sobie własny słownik ezoteryczny abym mf3gł się wykazać. Wracając jednak do drugiej Japonii to całe szczęście że jej nie ma i nie będzie. Wole jednak zrzędliwą moją starą niż posłuszną gejszę no i te trzęsienia ziemi i surowe ryby. Wolę jednak schabowego z kapustą i korki w godzinach szczytu mogąc się delektować świeżym powietrzem z dodatkami. Jak tak dalej będzie to wszystkich trzeba będzie kremować bo robale nas nie będą chciały zjeść ;-)

 • Katarzyna "Kasia"
  10
  7 years, 4 months ago

  W Zamku Królewskim byłam tylko raz w życiu i sporo czasu już od tamtej pory minęło, ale nadal trochę pamiętam. Zamek robi wrażenie. Jednak w czasie, gdy byłam dzieckiem trudno było mi się pogodzić z tym, że pensjonatów nie można dotykać. W Zamku Królewskim oprócz stałych wystaw są także czasowe. Jest to miejsce, które warto odwiedzić chociaż raz w życiu. Osobiście mam zamiar wybrać się tam jeszcze raz.

 • Monika "Monia" Kornaś
  35
  7 years, 9 months ago

  Obowiązkowy punkt każdej wycieczki po Warszawie - przynajmniej tej pierwszej wizyty w stolicy :) Do zwiedzania udostępnione są tylko niektóre pomieszczenia, ale to i tak wystarczy, by nasycić się piękną architekturą tego miejsca. Mnie najbardziej zachwyciły Sala Wielka i komnaty Króla (garderoba, pokój Sypialny, Audiencyjny) oraz pokój Canaletta, malarza Warszawy. Przepiękne meble, dzieła sztuki i rzeźby przenoszą w zupełnie inne czasy.
  na drugim piętrze Zamku znajdują się wystawy czasowe.
  Wyprawa z przewodnikiem pozwala nie tylko obejrzeć wnętrza ale także poznać bardzo interesującą historię zamku i jego byłych mieszkańców.
  Aż nie chce się wychodzić :)

 • Ewa "Ewa" Pekalska
  70
  8 years, 3 months ago

  Wszystkie wystawy zawsze powinny byc godne polecenia. Tak samo jest i teraz gdy do Zamku przyjechała 'Dama z Łasiczką' Leonarda da Vinci z Muzeum Czartoryskich w Krakowie. Zamek chwili sie także 'Krajobrazem z Miłosiernym Samarytaninem' Rembrandta. QWarto odwiedzic choc trzeba przygotować sie na płacenie za wstęp ceny iście królewskiej: samego Leonarda zobczymy za 14 zł, ulgowy za 10zł. Jeśli zdecudujemy sie zwiedzić również Zamek to będzie to odpowiednio 18 i 14 zł.

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet