Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku

Based on 5 reviews

Rozległy park w którym roi się od atrakcji! Dla aktywnych - park linowy, korty tenisowe, dla zakochanych - urocze rosarium, dla fanów FPS - paintball, dalej ogród zoologiczny, wesołe miasteczko, stadion, skansen, planetarium... długo by wymieniać. Oczywiście nie zabraknie miejsc, ... Categories: Botanical and zoological gardens  Entertainment and Arts  Parks  Playgrounds  Sports & Recreation  Stadiums and arenas 
Aleja Różana 2
41-501 Chorzów
32 793 70 08
www.wpkiw.com.pl

Price range: 

Reviews

 • Madeleine "Mania"
  25
  7 years, 3 months ago

  W wojewódzkim parku kultury i wypoczynku zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie.
  W parku znajduje się wiele kawiarni oraz miejsc idealnych na koncerty ( min Leśniczówka).
  Dla miłośników rowerów i rolek jest to raj na ziemi!
  Na terenie WPKIW znajdują się także zoo oraz wesołe miasteczko.

  Useful (0) Funny (0) Cool (0) Interesting (0)
  Flag as unappropriate
  Przemek Sadowski tak, Leśniczówka to zdecydowanie lokal idealny do organizacji koncertów !
 • Danuta "Mroowka" Kolonko
  365
  7 years, 4 months ago

  W sobotę 7maja na Polach Marsowych odbył się koncert w ramach Festiwalu Rock Stars. Na szczęście pogoda dopisała i jak zwykle impreza plenerowa w chorzowskim parku była znakomita. Gwiazdami wieczoru były dwa zespoły: Ira oraz Big Cyc. Wcześniej zagrały zespoły, które drogą eliminacji zostały wybrane przez publiczność - Mouga (zespół wybrany przez jury) oraz Dead On Time (zespół wybrany przez telewidzów TVP2). Ira zaprezentowała się ze swojej najlepszej strony, rozkręcając zgromadzoną publikę. Najwięcej ludzi zebrało się jednak na Big Cycu, który zamykał festiwal. Prześmiewczy Skiba rozbawiał tłumy pod sceną, a piosenką Makumba pożegnali się z wszystkimi. Koncerty w WPKiW zawsze są fajne. Niezależnie od tego kto gra. Miło jest wybrać się z paczką znajomych i móc legalnie napić się piwa w miejscu publicznym ;)

 • "Agness"
  300
  7 years, 4 months ago

  Zdecydowanie zgadzam się z poprzednimi recenzjami. W chorzowskim parku jest tyle różnego rodzaju atrakcji, że spokojnie można tam zaplanować kilka dni wypoczynku, codziennie robiąc co innego. Największymi atrakcjami są z pewnością ZOO, wesołe miasteczko i planetarium. W upalne dni można się wybrać na basen. Jednak nawet zwykły spacer po parku to przyjemność. Można się wyciszyć i odpocząć.

 • Natalia
  340
  7 years, 5 months ago

  Wspaniałe miejsce do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Śmiem twierdzić, że w jeden dzień nie jest się w stanie zwiedzić całego parku wraz z jego atrakcjami. A może się mylę? Jest to miejsce, gdzie można znaleźć wszystko: zoo, wesołe miasteczko, planetarium, kąpielisko, restauracje, plaże. Można by tak jeszcze długo wymieniać. Jednak najlepiej jest samemu się o tym przekonać. Park posiada miejsca odludne, samotnie, gdzie można w ciszy i spokoju poczytać książkę oraz takie, które są wręcz przepełnione.

 • Patrycja "Taya" Hazubska
  275
  7 years, 5 months ago

  Rozległy park w którym roi się od atrakcji! Dla aktywnych - park linowy, korty tenisowe, dla zakochanych - urocze rosarium, dla fanów FPS - paintball, dalej ogród zoologiczny, wesołe miasteczko, stadion, skansen, planetarium... długo by wymieniać. Oczywiście nie zabraknie miejsc, gdzie można zjeść obiad lub inszą przekąskę. Wypad do parku można spokojnie planować na cały dzień. Odgłosy miast (Katowic i Chorzowa) wycisza bujna zieleń, stwarzając sprzyjający wypoczynkowi klimat.

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet