U przyjaciół

Based on 6 reviews

Najbardziej klimatyczne miejsce w Poznaniu, w jakim byłam. Polecam każdemu, kto lubi kameralne, nieco "magiczne" miejsca. Maleńkie stoliki są oddzielone od siebie kotarami, a z lampek przy ścianie sączy się delikatne światło, które spowija wszystkich w lekkim półmroku. Co najbardziej ... Categories: Art Galleries  Cafés  Cafes and tea rooms  Entertainment and Arts  Food  Restaurants  Theatres 
ul. Mielżyńskiego 27/29
61-725 Poznań
618516795
www.uprzyjaciol.pl/

Alcohol: None
Outdoor tables: yes
Wheelchair accessible: yes
Waiter service: yes
Take-out: yes
Delivery: yes
Reservations: yes
Menu for kids: yes
Parking: None
Accepts Credit Cards: yes
Price range: 
Elegant attire: yes
Vegetarian menu: yes

Reviews

 • Marek "Łuki" K.
  35
  7 years, 4 months ago

  Bardzo przytulne i klimatyczne miejsce w Poznaniu. W lokalu panuje niecodzienna atmosfera, której nie spotkamy nigdzie indziej. Większość serwowanych tu dań ma swoje oryginalne nazwy. Nazwy potraw często są powiązane z teatrem, który też się tam znajduje. Do wyboru mamy szereg ciast, deserów, kaw i herbat. Wszystko jest owiane atmosferą magii i tajemniczości. Każdy stolik, który znajduje się w tym lokalu ma swojego patrona. Odwiedzający to miejsce mogą zostawić jakiś ślad swojej obecności w tym miejscu wrzucając do szuflady w stoliku własne myśli zapisane na kartce papieru. Miejsce idealne, aby oderwać się choć na chwilę od rzeczywistości i zapomnieć o problemach życia codziennego.

  Bardzo polecam!

 • Marta "Heaen" Ciesielska
  0
  7 years, 4 months ago

  Zaciemnione, małe przestrzenie sprzyjają intymności. Odgrodzone od siebie, niewielkie stoliki pozwalają na skupienie uwagi na towarzyszącej nam osobie lub sobie. Nikt nie pogania, nie zagląda w talerz. Kawy, której można się tam napić nie zastąpi nawet najbardziej szpanerski kubek od Starbucksa. A przy okazji jest taniej.
  Nie jest to jednak tylko miejsce, gdzie można zjeść pyszną tartę czekoladową, popijając ją herbatą pod tajemniczą nazwą z "Ulissesa" Joyce'a. "U przyjaciół" daje jedyną w swoim rodzaju możliwość zakosztowania odmienności teatru. Serwują doskonałą dawkę mrocznego, zatrważającego humoru rodem z opowiadań Edgara Allana Poe.
  Nie jest to miejsce dla każdego, to na pewno. Ale nie można mu odmówić magii, uroku inności i przystępnych cen nie tylko jedzenia, ale także biletów na sztuki, które są ciekawszą alternatywą dla popkulturowego kina akcji.

 • Michał "Koby" Kobierny
  55
  7 years, 8 months ago

  Słyszałem dużo na temat tego miejsca, szczególnie fakt, że jest to magiczne miejsce, pełne ducha i zabijające pośpiech miasta. Muszę się tam wybrać, ciekawe połączenie kawiarnia, klub i teatr.. Lubię spektakle niszowego klimatu, to może być dobry wybór.

 • Damian "Slayer" Kędzia
  25
  7 years, 8 months ago

  Napiszę tutaj wyjątkowo opinię innych ludzi. A dlaczego? Gdyż gdy chciałem odwiedzić to miejsce, zastałem zamkniętą bramę. Nie wiem o co chodzi. Wiem, że zbiera się tam głównie bohema i śmietanka alternatywnej kultury, ale chyba nie obowiązuje tam jakaś selekcja? Bo jednak ciekawi mnie wnętrze lokalu. Z racji braku własnej opinii mogę podeprzeć się tą od kumpla. A on zachwala niesamowicie to miejsce. W jego opowieści ciągle słyszałem słowo "magia", "unikat" czy "klimat". Chyba jednak za punkt honoru pokonam tę bramę i pewnie podniosę ocenę...

 • Róża "indianarose" Klonowska
  0
  7 years, 10 months ago

  ,,U przyjaciół" to nie tylko kawiarenka wśród szarych budynków ulicy Mielżyńskiego, ale także teatr. Co jakiś czas personel staje się obsadą i powyżej miejskiego zgiełku na opuszczonym stryszku, dla grupki widzów przedstawiane są szlagiery polskiej i zagranicznej literatury. Po seansie możesz rozsiąść się w tzw. Szafie i skosztować ,,bajecznie" opisanych trunków lub deserów, a swoje myśli możesz zapisać na małej karteczce i ukryć w szufladce nad stołem.

 • Paula "Paula" Skrobańska
  0
  7 years, 10 months ago

  Najbardziej klimatyczne miejsce w Poznaniu, w jakim byłam. Polecam każdemu, kto lubi kameralne, nieco "magiczne" miejsca. Maleńkie stoliki są oddzielone od siebie kotarami, a z lampek przy ścianie sączy się delikatne światło, które spowija wszystkich w lekkim półmroku. Co najbardziej mnie zachwyciło to małe szufladki przy każdym stoliku, do których goście wkładają swoje przemyślenia, opinie o kawiarni, nr telefonu z nadzieją że ktoś zadzwoni. Zostawiają tam kawałek siebie. Miejsce idealne dla pary zakochanych, kliku przyjaciół którzy chcą w spokoju porozmawiać oraz ... wielbicieli piwa, którzy na pewno się nie zawiodą oferowanymi tam napojami. Polecam!

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet