Teatr śląski im. S.Wyspiańskiego

Based on 6 reviews

Nikt nie mógłby go nie zauważyć przechadzając się po centrum Katowic. Poza tym nie jest to malutki teatr w którym co jakiś czas odbywa się jakaś sztuka. W tym tetrze niemalże nie ma chwili, żeby coś się nie działo. Teatr ... Categories: Entertainment and Arts  Theatres 
ul. Rynek 10
40-951 Katowice

http://www.teatrslaski.art.pl

Price range: 

Reviews

 • Natalia
  340
  7 years, 4 months ago

  Moją pierwsza operę obejrzałam u „Wyspiańskiego”. Spektakl wystawiała Opera Śląska. Uważam, że teatr nie jest dobrym miejscem do wystawiana oper. Akustyka może nie jest najgorsza jednak pozostawia wiele do życzenia. Przedstawienie samo w sobie jest dość ciekawe. Godny uwagi jest głos odtwórcy Radamesa. W pamięć zapada scenografia. Kilka prostych elementów tworzy niezwykłe budowle. Opera nie trwa długo. Dla miłośników tańca dodam, że są bardzo fajne sceny baletowe.

 • Joanna .
  255
  7 years, 4 months ago

  Spektakl „ Poskromienie złośnicy” w Teatrze Śląskim był bardzo miłym i zabawnym sposobem na ukulturalnienie się. Scenariusz i dialogi przeniesione do naszych czasów. Cały spektakl trwal dwie i pół godziny. Do przerwy mijającego czasu nie oczułam wcale, natomiast druga część w pewnym momencie się trochę dłużyła. Gra aktorska jak zwykle na wysokim poziomie.

 • Joanna .
  255
  7 years, 4 months ago

  Symbol kultury i rozrywki. Budynek robi wrażenie, ale najważniejszy jest wystrój oraz oczywiście aktorzy. Moim zdaniem genialni ! Byłam na kilku spektaklach i nie można niczego im zarzucić, po prostu powalają na kolana swoją grą. Repertuar dość obszerny. Mogę w 100% polecić "Mayday" . Jeżeli ktoś nie ma pojęcia na co się wybrać, albo jeszcze jest nie do końca przekonany do teatru to "Mayday" sprawi, że będzie chciał wracać do tego teatru i oglądać inne sztuki z tymi aktorami.
  Środek robi ogromne wrażenie, miękkie dywany, stylowe fotele, atmosfera.

 • Natalia
  340
  7 years, 5 months ago

  To miejsce z zewnątrz robi ogromne wrażenie. Ogromny budynek na długo zapada w pamięć zwiedzających. Wnętrz teatru jest bardzo przestronne i utrzymane w tonie klasyki. Główna scena robi wrażenie. Piękna, duża i piętrowa. Posiada oczywiście balkony, na które często są wpuszczani spóźnialscy, żeby nie przeszkadzali pozostałym widzą i przede wszystkim aktorom. Przedstawienia robione są tam z rozmachem, a wystawiane sztuki są laureatami rożnych nagród. Wystawiane są tam również opery. Jednak akustyka teatru nie oddaje w pełni tego co chcą nam przekazać aktorzy. Bilety można zamawiać przez internet. Nie są one zbyt drogie, biorąc pod uwagę rangę i prestiż teatru. Dodatkowo studentom przysługuje zniżka, przez co kwalifikują się do zakupu biletu ulgowego.

 • Agata "melinee" Dyduch
  695
  7 years, 6 months ago

  Teatr z krwi i kości! To tu można udać się, by obejrzeć, wystawione na scenie największe dzieła polskiej i światowej literatury, takie jak "Dziady", czy "Zbrodnia i kara". Przedstawienia oglądane w tym teatrze zawsze wywołują emocje...
  Lokalizacja teatru jest bardzo dogodna, mieści się on w centrum Katowic.
  Bilety na przedstawienia wystawiane na Dużej Scenie są dosyć drogie, od 30 do 60 zł, ale miejsce na balkonie kosztuje 15 zł ze zniżką.
  Zachęcam do wyboru spektaklu i rezerwacji biletu, wspaniała propozycja na niedzielny wieczór.

 • Sylwia "winga"
  295
  7 years, 6 months ago

  Nikt nie mógłby go nie zauważyć przechadzając się po centrum Katowic. Poza tym nie jest to malutki teatr w którym co jakiś czas odbywa się jakaś sztuka. W tym tetrze niemalże nie ma chwili, żeby coś się nie działo. Teatr godny polecenia, nawet jak się nie zna repertuaru, zawsze na coś można trafić.

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet