Teatr Muzyczny Capitol

Based on 10 reviews

Add photos
zniżka dla studentów!
bilety - 10% dla studentów!:)
7 years, 5 months ago

Teatr Muzyczny CAPITOL to jeden z tych teatrów, który jest najbardziej przystępny dla zwykłego widza. Spektakle są efektowne i widowiskowe, a połączenie tańca z muzyką zawsze przyciąga tłumy. Ostatnie premiery wrocławiskiego "Capitolu" zyskały rewelacyjne recenzje. Premiery "Idioty" i "Hair" przez ... Categories: Entertainment and Arts  Theatres 
ul. Marszałka J. Piłsudskiego 72
50-020 Wrocław
+48 (71) 789 04 00
http://www.teatr-muzyczny.home.pl/

Reviews

 • Natalia "Walters" Karpiel
  370
  7 years ago

  Teatr Muzyczny CAPITOL znajduje się przy ulicy Piłsudskiego we Wrocławiu. Jest to miejsce w którym każdy z nas choć raz powinien zagościć. Jest to zdecydowanie jedno z najlepszych punktów atrakcji kulturalnych naszego miasta. Spektakle są nasycone emocjami i perfekcyjną obsadą. Cena również jest do zaakceptowania dla przeciętnego studenta. Ceny biletów wahają sie od 40 do 25zł w zależności od wybranego sektora. Miałam przyjemność uczestniczyć w jednym ze spektakli i przyznaje, ze sektor również pozwala w pełni cieszyć się sztuką. Czysto, schludnie i ciekawie. Polecam.

 • Krzysztof "KrzysiekWu" Węgrzyn
  370
  7 years, 3 months ago

  W ostatnim czasie miałem wątpliwą przyjemność obejrzeć spektakl „Idiota” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Sztuka była gościnnie wystawiana na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego, a do zakupu biletu skłoniła mnie postać Dostojewskiego, którego uwielbiam (dla niezorientowanych: „Idiota” to jeden z jego bardziej znanych utworów :)) oraz znakomite przyjęcie tego spektaklu w Gdyni na Festiwalu Teatrów Muzycznych.

  „Idiota” to opowieść o niezwykle szlachetnym, prawdomównym, honorowym, a jednocześnie naiwnym człowieku – księciu Myszkinie, który przyjeżdża do Rosji w celu objęcia dużego spadku. Główny bohater i jego idealistyczne cechy charakteru zostają przeciwstawione złu, zakłamaniu i chciwości współczesnego świata co – jak łatwo się domyślić – jest początkiem wielu problemów i różnorodnych historii. Przynajmniej w teorii. Przedstawiana przez Capitol sztuka niewiele ma wspólnego z oryginałem i nie jest to raczej powód do dumy. Spektakl jest bardzo luźno zainspirowany wątkami znanej książki, a w dodatku pozbawiono jej całej głębi i wciągającej fabuły. Co otrzymujemy w zamian? Sztywną, poważną, nudną, przesadnie wulgarną z dużą dawką nagości, efekciarską sztukę, która jedyne emocje, które u mnie wywołała to chwile zadumy i próba odpowiedzi na pytanie: na co lepiej by było spożytkować pieniądze wydane na bilet? Jest mnóstwo takich rzeczy, bo sztuka jaką tutaj zobaczymy to ta z rodzaju „nowoczesnych” - to znaczy kontrowersyjnych, tak bardzo modnych ostatnio pseudointeligenckich wypocin próbujących ukazać degradację świata w najbardziej „naturalny” sposób. Z całego spektaklu można na palcach jednej ręki wyliczyć interesujące sceny. Do tego dochodzi znakomita gra aktorska, interesująca muzyka i… to tyle. Patrząc na niektóre recenzje zastanawiam się, czy ja i piszący byliśmy na tej samej sztuce, ale cóż… O gustach się podobno nie dyskutuje :)

  Useful (1) Funny (0) Cool (1) Interesting (0)
  Flag as unappropriate
  Danuta "killaruna" Duszeńczuk Ja z kolei akurat o "Idiocie" czytałam same niepochlebne opinie, prawie żadnej pozytywnej... Widocznie jak się trafi ;) jednak po zapoznaniu się z recenzjami, sztukę sobie odpuściłam.
  Krzysztof "KrzysiekWu" Węgrzyn Szkoda, że wyrzuciłem gazetę z recenzją tej sztuki, ale można ją streścić jako zlepek peanów na cześć reżysera i jego sztuki, gdzie wyjątkowo często pojawiały się słowa w stylu: rewolucyjna, dopracowana, głęboka, zmuszająca do refleksji, wieloznaczna, wielość interpetacji, fascynująca, owacje na stojąco i parę innych :-)
 • M K.
  5
  7 years, 4 months ago

  W Capitolu byłam na West Side Story...

  Ja,osoba nielubiąca teatru, zakochałam się w tej formie sztuki. Jak tylko mogę to wybieram się na co ciekawsze spektakle w Capitolu i mimo, że niekiedy bilety do najtańszych nie należą, nie mam wyrzutów sumienia.

  Polecam!

 • Dddddddd Uuuuuuuuuuu
  95
  7 years, 4 months ago

  "Capitol" to nie jest zwykły teatr. Dzięki swojemu interesującemu repertuarowi połączonemu z rewelacyjną muzyką oraz tańcem i grą aktorów dociera do szerszej publiczności. Takiej, która do tej pory zarzekała się, że teatr to nie dla nich.
  Wyjście do "Capitolu" to bez wątpienia świetny pomysł na spędzenie miłego wieczoru!

 • A P
  335
  7 years, 4 months ago

  Świetne miejsce, w którym można miło spędzić wolny czas. Ciekawy repertuar, utalentowani aktorzy, sceneria i choreografia – na wysokim poziomie. Miejsce, które cieszy się ogromną popularnością, a nie być kiedykolwiek w Capitolu i mieszkać we Wrocławiu – trochę wstyd ;) Ceny biletów wahają się w zależności od wystawianej sztuki.

 • NATALIA
  560
  7 years, 6 months ago

  Capitol to teatr muzyczny, zatem łączy kilka rodzajów sztuki scenicznej i jest niezwykle przystępnym miejscem dla 'zwykłej' osoby, chcącej zażyć nieco kultury.
  Są tam wystawiane kultowe sztuki, dobrze promowane, dlatego Capitol cieszy się popularnością. Bilety premierowe są bardzo drogie, lecz później one spadają i są w granicach przyzwoitości!

 • Martyna "mtyminska" Tymińska
  320
  7 years, 6 months ago

  Byłam tam na spektaklu Duke Ellington Show, teraz rezerwuję bilety na Mury Hebronu (na podstawie powieści Stasiuka). Przedstawienie trwało… no właśnie- nie mam pojęcia ile czasu, bo miałam wrażenie, że siedzę tam może dziesięć minut. Wspaniały, porywający, działający na zmysły spektakl. Mimo że siedziałam na balkonie, nic nie zakłócało mi odbioru widowiska. Wspaniała muzyka, taniec, śpiew i efekty wizualne sprawiły, że długo jeszcze nuciłam pod nosem motyw przewodni spektaklu ,,Dostaliśmy cynk, że niezły jest swing”. Aktorzy dali z siebie wszystko, a brawa były tak gromkie, że trzykrotnie wracali na scenę i bisowali. Polecam każdemu na randkę, jako alternatywę dla kina, bilety na spektakl jako prezent urodzinowy. Ceny wahają się między 30 a 60 zł, rezerwacji można dokonać online.

 • Monika "Moni" Wesołowska
  475
  7 years, 7 months ago

  Miałam okazję zobaczyć ostatnie przedsięwzięcie Capitolu- spektakl ,,Ścigając zło". Przedstawienie jest genialne!!! Na scenie można usłyszeć w wykonaniu aktorów Capitolu piosenki z filmów o Jamesie Bondzie. Znakomite kostiumy i choreografia. Wspaniała gra aktorów. Atmosfera jak z filmów o superagencie do służb specjalnych Jej Królewskiej Mości. Spektakl odbywa się w Teatrze Polskim. Naprawdę warto zobaczyć!!!

 • Monika "Moni" Wesołowska
  475
  7 years, 7 months ago

  Teatr Capitol- to jednym słowem KLASA. Świetne miejsce na produktywne spędzenie wieczoru. Niesamowita sceneria, wspaniali aktorzy i przecudowna muzyka. Czegóż chcieć więcej?

  Useful (1) Funny (0) Cool (1) Interesting (0)
  Flag as unappropriate
  Michał "Baniowski" Baniowski Recenzja krótka, nie da się ukryć. Ale czy o Capitolu trzeba pisać więcej?
 • "dexter"
  515
  7 years, 9 months ago

  Teatr Muzyczny CAPITOL to jeden z tych teatrów, który jest najbardziej przystępny dla zwykłego widza. Spektakle są efektowne i widowiskowe, a połączenie tańca z muzyką zawsze przyciąga tłumy. Ostatnie premiery wrocławiskiego "Capitolu" zyskały rewelacyjne recenzje. Premiery "Idioty" i "Hair" przez długi czas zapewniały komplet publiczności.
  Ceny biletów są zróżnicowane. Na miejsca w ostatnich rzędach z niezłą widocznością zapłacimy 25 zł, zatem nie jest tak drogo, skoro w zamian otrzymujemy musical na najwyższym poziomie. Polecam!

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet