Tarabuk

Based on 7 reviews

Add photos
Promocje dla studentów !
Zniżka na wszystkie książki dla studentów - 10% !!!
7 years, 4 months ago

Nic dodać, nic ująć. Miejsce, super na kawę i pogadanki. Idealne na przerwę między zajęciami. Duży asortyment daje możliwość poczucia się jak w bibliotece. Często odbywają się tam ciekawe spotkanie kulturalne, naukowe, dyskusyjne. Categories: Books, magazines, games and videos  Cafés  Cafes and tea rooms  Food  Restaurants  Stores 
ul. Browarna 6
00-311 Warszawa
228270814
http://www.tarabuk.pl/

Parking: Street
Menu for kids: yes
Reservations: yes
Delivery: yes
Take-out: yes
Waiter service: yes
Wheelchair accessible: yes
Accepts Credit Cards: yes
Price range: 
Outdoor tables: yes
Alcohol: None
Elegant attire: yes
Vegetarian menu: yes

Reviews

 • Pawel Adam
  5
  6 years, 7 months ago

  Ja juz nie dodam, ze chodzi o ksiegarnio-kawiarnie, zeby sie nie powtarzac. Bardzo milo jest tam usiasc i napic sie kawy/soku, choc na gwarniejsze spotkania w wiekszym gronie lepszym wyborem bylalby Kafka polozona nieopodal. Obsluga bardzo mila, mozna zamowic dzbanek herbaty i siedziec godzinami, jeszcze panienka przyniesie czapeczke zeby herbata nie ostygla !!!

 • Marek "Łuki" K.
  35
  7 years, 5 months ago

  "Tarabuk" to idealne miejsce dla studentów, którzy chcą spędzić miło czas po skończonych zajęciach. Jest to tzw. księgarnio-kawiarnia, mająca swój niepowtarzalny urok. W lokalu panuje bardzo sympatyczna i przytulna atmosfera. Większość serwowanych dań znajdujących się w menu jest na studencką kieszeń. Polecić mogę to miejsce szczególnie smakoszom domowych ciast, dobrej kawy i herbaty. Obsługa bardzo sympatyczna i zawsze pomocna klientowi. Miejsce w sam raz na spotkanie z dziewczyną, bądź też można odwiedzić je samotnie, zatopić się w fotelu i poczytać interesującą książkę. Wybór książek jest naprawdę szeroki. Polecam odwiedzić zwłaszcza w jesienno-zimowe wieczory.

  Serdecznie zapraszam!

 • konrad k.
  235
  8 years, 2 months ago

  dość intrygująca hybryda nazywająca siebie „księgarnią i kawiarnią” w jednym. osobiście nie miałem przyjemności zbyt dużo jadać, czy też wypić w tym miejscu, jednak nie o to przede wszystkim w tym miejscu chodzi. zdaje się ono być zaplanowane jako swoiste miejsce spotkań inteligencji, pewnego rodzaju kawiarnia filozoficzna (czy też może po prostu „myślarnia”).

  w cieplejsze (lecz nieupalne) dni miałem niegdyś okazję minąć amatorów rozrywek intelektualnych w rodzaju szachów: dowodzi to pewnego wyszukanego smaku wśród gości; podobnie nastrajają mnie szeroko reklamowane „czwartki filozoficzne” (czyżby rzeczywiście były to czwartki), w czasie których do dyskusji i wspólnego poszukiwania prawdy zachęcali racjonaliści. podobnie zdarza się, że w miejscu tym dzieją się „rzeczy niecodzienne” w rodzaju wywiadów, czy też paneli radiowych.

  jeśli komuś nie jest obcy tego rodzaju klimat intelektualny, to z pewnością odnajdzie się w tym miejscu. pewnego rodzaju minusem (choć świadczy to niezwykle pozytywnie o odbiorze lokalu i obecności stałych gości) jest dość częsty tłok.

 • Magdalena Ewa Kozułko
  885
  8 years, 2 months ago

  Księgarnio-kawiarnia Tarabuk jest jednym z moich ulubionych miejsc. Cudowny wystrój, ciepły domowy klimat, zapach książek w powietrzu i bardzo mili ludzie - to wszystko sprawia, że ilekroć wpadam do Tarabuka mam ochotę siedzieć tam do późnego wieczora (zamykają o 22)leniwie popijając kawkę.

  Tamtejsze espresso macchiato nie dość, że smakuje wspaniale, to i wygląda przepysznie, z tą uroczą dekoracją z mlecznej pianki.

  Połączenie kawiarni z księgarnią naprawdę się sprawdza! Co do samej księgarni - oferują książki głównie z dziedzin humanistycznych
  (filozofia, socjologia,historia, literaturoznawstwo, kulturoznawstwo, religioznawstwo psychologia i pedagogika, prawo i ekonomia). Studenci oczywiście mają zniżkę, a do tego po kupnie za minimum 30 zł kawkę dają gratis...

 • Anonim
  10
  8 years, 2 months ago

  Miejsce ciekawe, ale nieco przereklamowane. Kawa jak kawa, ceny jak ceny. Wyróżnia się przede wszystkim koncepcją i wysytrojem faktycznie dość wyjątkowym. Niemniej jednak szybko nudzi się człowiekowi, a z czasem wręcz irytuje.
  Poziom wysoki, ale jednak wybieram Kafkę.

 • Piotr Olesiński
  595
  8 years, 7 months ago

  Księgarnio-kawiarnia Tarabuk „wodzi na pokuszenie” pilnych studentów UW, chcących wypożyczyć książkę podczas półtoragodzinnej przerwy w zajęciach — znajduje się dokładnie wpół drogi między Uniwersytetem a BUW-em. Ci, którzy wstąpią „na szybką kawę”, zazwyczaj wychodzą grubo spóźnieni. Bibliofilską, bliską studenckiemu sercu, atmosferę zapowiada już sama nazwa: Tarabuk nosi imię po wuju Sindbada Żeglarza, postaci powołanej do życia przez Bolesława Leśmiana. Setki książek są na wyciągnięcie ręki – można je kupić (zakupy, przekraczające 30 zł, nagradzane są darmowym espresso) albo po prostu przekartkować, popijając herbatę. Oferta księgarni skierowana jest z jednej strony właśnie do studentów, mogących liczyć na 10-procentowy rabat, z drugiej zaś — do najmłodszych, którzy towarzysząc rodzicom, znajdą tu sporo dobrej literatury dziecięcej. Kilkuletnie szkraby, od czasu do czasu przemykające między stolikami, nadają przytulnemu wnętrzu kawiarni szczególny, rodzinny charakter. Siłą Tarabuka jest bowiem jego atmosfera, a nie przesadnie bogaty wybór kaw i herbat. Nie znajdziemy tu kilkunastostronicowego menu, zawierającego długą listę egzotycznych nazw — w zamian możemy liczyć na bardzo przystępne ceny (kawa od 4 do 12 zł) oraz bezkonkurencyjne domowe ciasta (6 zł). Ważne jest również to, że Tarabuk naprawdę żyje: kilka razy w miesiącu organizowane są tu spotkania autorskie, rozmaite debaty czy chociażby tzw. „tarabajanie” – głośne czytanie książek dla dzieci. Krótko mówiąc, gorąco zachęcam do wstąpienia „na szybką kawę”, w drodze do BUW-u.

 • Łukasz "Sulejman" Jaźwiński
  20
  8 years, 7 months ago

  Nic dodać, nic ująć. Miejsce, super na kawę i pogadanki. Idealne na przerwę między zajęciami. Duży asortyment daje możliwość poczucia się jak w bibliotece. Często odbywają się tam ciekawe spotkanie kulturalne, naukowe, dyskusyjne.

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet