Stary browar

Based on 6 reviews

O Stayrym Browarze wystarczy powiedzieć, że w 2008 roku został ponownie wybrany NAJLEPSZYM CENTRUM HANDLOWYM NA ŚWIECIE, w kategorii obiektów handlowych średniej wielkości. Nazwę Stary Browar wzięto od pierwszej funkcji jaką spełniała najstarsza część obecenej galerii powstała około 1890 roku. ... Categories: Shopping Centres  Stores 
ul. Półwiejska 32
61-888 Poznań
61 859 60 22
http://www.starybrowar.pl/

Price range: 

Reviews

 • Mateusz "Fiodor" Hoffmann
  20
  7 years, 3 months ago

  Grażyna Kulczyk wróciła w sobotnią noc do pomysłu sprzed jedenastu lat, kiedy organizowała w Starym Browarze wielkie widowiska operowe. Wybrała legendarny musical Skrzypek na dachu. Nocny spektakl skończył się po pierwszej w nocy i okazał się mocnym akcentem tego sezonu.
  Późnym wieczorem, pod rozgwieżdżonym niebem, na prawdziwym dachu, zagrał prawdziwy skrzypek. Trudno o lepszy wybór. Musical Jerry'ego Bocka i Josepha Steina - Skrzypek na dachu - należy do klasyki gatunku. Gdziekolwiek pojawi się na afiszu budzi zachwyt i uwielbienie publiczności.
  Sobotnio-niedzielny spektakl zgromadził na dachu Starego Browaru fanów musicalu oddanych mu duszą i ciałem.
  Tej nocy królowała muzyka, a postać Tewjego, którą odegrał Andrzej Ogórkiewicz zrobiła wrażenie na wszystkich. To się czuło, że Tewji mleczarz trzyma całość w mocnym uścisku.

 • Marek "Łuki" K.
  35
  7 years, 4 months ago

  Stary Browar to na pewno jedna z wizytówek Poznania. Miejsce to jest odwiedzane przez tysiące ludzi każdego dnia. Wnętrze stylizowane jest na przedwojenny browar. Obiekt stanowi idealne połączenie sztuki z biznesem. Zdecydowanie wypada lepiej pod tym względem od innych nowoczesnych centrów handlowych. Na 22 tys. metrach kwadratowych zlokalizowane są setki sklepów, restauracji, kawiarni i galerii sztuki. Dodatkowo można tutaj obejrzeć jakąś premierę filmu, ponieważ znajduje się tu również Multikino. Często także urządzane są tu również wystawy różnych artystów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Można zarówno zjeść tu szybki obiad jak i pójść na wykwintną kolację. Warto byłoby, aby wszystkie takie zrujnowane fabryki przekształcone zostały w takie miejsca.

  Polecam wszystkim!

 • Michał "Pieps" Piepiórka
  15
  7 years, 9 months ago

  Stary Browar zaczyna wygrywać z trykającymi się koziołkami w rywalizacji na symbol miasta. To nie tylko "kolejne centrum handlowe", to miejsce gdzie łączy się biznes z rozrywką i sztuką. Poza typowymi dla centrów sklepami, znajduje się tu galeria sztuki, kilka klubów oraz przestrzeni, w których odbywają się przedstawienia i koncerty. Stary Browar to także niebanalna architektura - czerwona cegła i żelazne elementy to spadek po browarze, który znajdował się w tym miejscu. Dzięki niej centrum odznacza się oryginalnością i wyrafinowaniem, które nie kojarzą się z przestrzeniami handlowymi w Polsce - co prawda po rozbudowie centrum straciło trochę na spójności i zgrabności. Na szczęście przestrzeń uchroniła się od banalnej tematyzacji, w którą mogłaby popaść, jak podobne centra na świecie, jednak wszystkie elementy architektoniczne pochodzą z oryginalnego budynku.
  Stary Browar nie jest centrum handlowym, to towarzyskie, i coraz częściej kulturalne, centrum Poznania.

 • Monika "nisia" Larek
  0
  7 years, 10 months ago

  Pierwsze moje centrum handlowe, które odwiedziłam przyjeżdżając do Poznania. Wrażenia ? Totalny meksyk ! Idealne zakończenie spaceru po półwiejskiej. Świetny ceglany wystrój wyróżnia to centrum od innych nowowczesnych oszklonych...Ehhhh Nic tylko chodzić i kupować :)

 • Damian "Slayer" Kędzia
  25
  7 years, 10 months ago

  O tym miejscu napisano chyba wszystko. Jest jedną z wizytówek miasta, centrum przepychu i burżuazji. To nie jest zwykłe centrum handlowe. Właściwie częściej się tu przychodzi w celach rekreacyjnych, aniżeli po zakupy. Stary Browar oferuje nie tylko szeroką gamę sklepów najróżniejszych marek. Wchodząc do holu często natykamy się na jakieś ciekawe ekspozycje. Co rusz widać też rozmaite ciekawe promocje przed sklepami. Dodatkowo wygląd i klimat budynku robi swoje. Nie czujemy się jak w dusznym, stworzonym na siłę centrum handlowym. Mury dawnego browaru wprowadzają ciepło i jakąś nieopisaną radość. Dlatego warto się tam przejść choćby na kawę lub można posiedzieć w parku otaczającym budynek. Jak dla mnie jeden z najważniejszych budynków w Poznaniu.

 • Przemysław "derlata" Derlatka
  50
  7 years, 11 months ago

  O Stayrym Browarze wystarczy powiedzieć, że w 2008 roku został ponownie wybrany NAJLEPSZYM CENTRUM HANDLOWYM NA ŚWIECIE, w kategorii obiektów handlowych średniej wielkości. Nazwę Stary Browar wzięto od pierwszej funkcji jaką spełniała najstarsza część obecenej galerii powstała około 1890 roku. Oczywiście, obecnie Stary Browar jest po gruntownej przebudowie która miałą miejsce na początku XXI w. Głównym budulcem Starego Browaru jest cegła i to jest jego przewga nad nowczesnymi centrami handlowymi zbudowanymi z tworzyw ztucznych i płyt gipsowych. Uroku dodatkowo nadają częste wystawy i akcje kulturowe, np. fashion art festival, przez co ma się wrażenie, że sklepy są tu tylko dodatkiem, a jest ich aż 250.

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet