Spiż

Based on 9 reviews

Browar "Spiż" to jedna z wizytówek Wrocławia. Napijemy się tutaj prawdziwego piwa ważonego na miejscu (a nie jakieś tam mieszaniny słodu jęczmiennego), które smakuje wybornie. Mamy do wyboru m.in. piwa jasne, mocne, karmelkowe, miodowe. Wnętrze lokalu tworzy przyjemny klimat czeskiej ... Categories: Polish  Restaurants 
Rynek-Ratusz 9
Wrocław
713447225

Vegetarian menu: no
Accepts Credit Cards: yes
Parking: None
Price range: 
Menu for kids: no
Reservations: yes
Delivery: no
Take-out: no
Waiter service: yes
Wheelchair accessible: no
Outdoor tables: yes
Alcohol: Full bar
Elegant attire: no

Reviews

 • Anna Włodarczyk
  5
  7 years, 4 months ago

  Najogólniej rzecz ujmując 'Spiż' to przede wszystkim wyśmienite piwa. Jasne, ciemne, mocne, pszeniczne, karmelowe, czekoladowe (o zgrozo!) i moje ulubione - miodowe. Wszystkie, bez wyjątku, smakują, a i wyglądają wybornie. Już po pierwszym łyku złocistego napoju kubki smakowe robią radosne salta. Co zresztą widać, choćby po ilości delektujących się nim gości - w Spiżu rzadko kiedy można znaleźć wolny stolik, co właściwie tworzy atmosferę tego miejsca. O cenach nie wspominam, bo akurat tu są one współmierne do doznań smakowych.

 • Adam
  15
  7 years, 4 months ago

  Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia jako przeciwwaga dla lokali serwujących dziwne mikstury z nalewaka. Oferta piw w Spiżu jest bogata: piwa jasne, ciemne, pszeniczne, miodowe, portery. Każdy więc znajdzie coś dla siebie. Do każdego piwa gratis podają chleb ze smalcem, ale jest to chyba jedyna rzecz warta zjedzenia (w końcu darmowa...). Miejsce, z powodu deficytu dobrego piwa jest bardzo popularne, więc w weekendy ciężko znaleźć wolne miejsce.

 • A P
  335
  7 years, 5 months ago

  Po co się tu przychodzi? Na piwo! Chyba wszystkim z Nas to miejsce kojarzy się z tym pysznym, chmielowym napojem. Choć ceny rzeczywiście nie należą do najniższych, prawdziwych smakoszy one nie odstraszą. Bo warto dołożyć kilka monet więcej i dostać prawdziwe piwo, niż w jakimś pubie czy klubie zamówić za 5 zł. wodę z jego domieszką. Różne rodzaje tego (przeważnie) złocistego napoju, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

 • Danuta "killaruna" Duszeńczuk
  970
  7 years, 5 months ago

  Za bardzo nie czaję fenomenu tego miejsca. Piwa stanowią tutaj główną atrakcję - i moim zdaniem tylko one (aczkolwiek i tak obstawać będę przy zdaniu, że najlepsze są piwa podawane w kameralnym ArtZat'cie ;P), bo sam lokal wystrojem i klimatem moim zdaniem niczym szczególnym się na tle innych nie wyróżnia - aczkolwiek porównując smak spiżowych trunków sprzed 6-7 lat (tja, pijałam tutaj, zanim jeszcze wprowadziłam się do Wrocka na studia), a obecnie, to jednak nieco się pogorszyło... Całe szczęście, zawsze do napitków podają chlebek ze smalczykiem - smakuje wybornie, jak babcinej roboty, przygotowany według domowej receptury. Na pewno latem odradzam zakup piwka w barku wystawionym na świeżym powietrzu, smakowo podawane w nim piwa odbiegają jakością od tych serwowanych wewnątrz lokalu!

  Spiż to jednak nie tylko browar, ale przede wszystkim restauracja, więc odejdźmy na chwilę od piw i skupmy się na menu. Kuchnia typowo polska, więc jest mięsnie, dużo i... tłusto. No i jest schabowy :P Przyznam, że moja przygoda z tutejszymi potrawami skończyła się po dwóch zjedzonych obiadach - podeszwowatym, twardym jak cholera ozorku (a może to były żeberka? Nie pamiętam) i przesolonej golonce. Dalej już zabrakło mi motywacji do testowania. No cóż - nie można być doskonałym we wszystkim. Przy tym za rarytasy ze Spiżu przyjdzie nam sporo zapłacić. Tak więc lokal ten odpada jako codzienny punkt obiadowy, chyba że naprawdę nie mamy na co innego kasy wydawać ;)

  Useful (2) Funny (0) Cool (2) Interesting (0)
  Flag as unappropriate
  Mateusz "Kwietniu" Kwiecień Bardzo dobra recenzja.
  Anka Chełpa Mhm nic dodac nic ujac. Dla mnie również jest to miejsce, któe chyba jedynie słynie z dobrego piwa. W każdym razie poza tym najbardziej kojarzy mi się z tłumami a wystrój nie jest specjalnie ciekawy.
 • Żaneta "jenny" Paraniak
  405
  7 years, 6 months ago

  Prawdziwe, pyszne piwko w klimacie piwnicznym. Nie wypijemy tam za dużo piwek, bo ceny nie są na studencką kieszeń jednak raz na jakiś czas w ramach nagrody za zdany egzamin, czy sesję można zejść do spiżu:)
  Polecam

 • Martyna "mtyminska" Tymińska
  320
  7 years, 6 months ago

  Raj dla smakoszy piwa- jasne, ciemne, pszeniczne, miodowe, karmelowe, jakie tylko można sobie wymarzyć. Do każdego kufla gratis chleb ze smalcem i ogórek. Sącząc piwo i przegryzając je chlebem można podpatrzeć , jak przebiega proces warzenia piwa. W Spiżu przez cały rok panuje ruch, czasem trzeba poczekać na wolny stolik, ale zapewniam, że warto ( w lecie dodatkowe miejsca można znaleźć w ogródku piwnym.

  Useful (1) Funny (0) Cool (0) Interesting (0)
  Flag as unappropriate
  Ewelina "greeneQ" oj tak, wyjątkowy smak niepasteryzowanego piwka, w którym delikatnie czuć słód :) zdecydowanie polecam na wyjątkowe okazje :)
 • "agatafiolek"
  390
  7 years, 6 months ago

  Spiż ulokowany jest w podziemiach wrocławskiego Ratusza. Leją tu prawdopodobnie jedyne w mieście naturalnie ważone piwo z poczęstunkiem -chleb ze smalcem. Będąc na miejscu możemy przyglądnąć się procesowi warzenia piwa. W Spiżu jest zawsze dużo ludzi, za tłoczno niekiedy i trochę zbyt ciemno szaro. To jedna z nielicznych restauracji którą polecam odwiedzić, będąc we Wrocławiu po raz pierwszy.Spiż jest w pewnym sensie jednym z symboli Wrocławia. Moim zdaniem ceny piw są przystępne, jednak nie polecam wybrać się tam na konsumpcje- śmiertelnie drogo.

 • Martyna P.
  345
  7 years, 8 months ago

  Gdybym miała wybrać jedno słowo, z którym kojarzy mi się wrocławski Spiż - PIWO! Jeśli miałabym dodać przymiotnik - NAJLEPSZE PIWO!

  Bo Spiż do nie tylko pub, jakich wokół rynku wiele - to także mini-browar, w którym ważone jest wyśmienite, prawdziwe piwo (zwłaszcza wielkim fanem karmelowego jestem).
  Cóż, ceny w Spiżu do niskich nie należą... Ale co tam, czasem można sobie pozwolić. Zwłaszcza, że naprawdę - płacimy za dobrą jakość.

  Niestety, w Spiżu zazwyczaj trudno o wolne miejsca - więc tym bardziej, jeśli już uda się człowiekowi zasiąść, zamówić wyborne piwo i rozkoszować się jego smakiem - wychodzić się stamtąd nie chce.

 • "dexter"
  515
  7 years, 8 months ago

  Browar "Spiż" to jedna z wizytówek Wrocławia. Napijemy się tutaj prawdziwego piwa ważonego na miejscu (a nie jakieś tam mieszaniny słodu jęczmiennego), które smakuje wybornie. Mamy do wyboru m.in. piwa jasne, mocne, karmelkowe, miodowe.
  Wnętrze lokalu tworzy przyjemny klimat czeskiej pijalni. Niestety, o wolne miejsca zawsze tu trudno, więc warto wcześniej pomyśleć o rezerwacji stolika. Należy również pamiętać, że ceny piwa zaczynają się od 8 zł, zatem nie jest najtaniej.

  Useful (1) Funny (0) Cool (0) Interesting (0)
  Flag as unappropriate
  Mag "magiermek" Gie 8 złotych za dobre piwo to jeszcze nie tragedia. Będę musiała kiedyś się wybrać (jeszcze nie miałam okazji).

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet