Skansen - Górnośląski Park Etnograficzny

Based on 4 reviews

Spojrzenie na dawne życie. Osada w sercu miasta. Przy Stadionie Śląskim w WPKiW znajdują się drewniane obiekty mieszkalne, gospodarcze, sakralne oraz rzemieślniczo-przemysłowe. Nie mogło zabraknąć również Karczmy (u Bożka), w której serwowane są typowo śląskie potrawy. Na terenie skansenu często ... Categories: Education  Entertainment and Arts  Museums  Other  Polish  Restaurants 
ul. Parkowa 25
41-500 Chorzów
32 241 07 18
http://skansen.chorzow.pl

Alcohol: Full bar
Outdoor tables: yes
Wheelchair accessible: yes
Waiter service: yes
Take-out: yes
Delivery: no
Reservations: yes
Menu for kids: yes
Price range: 
Parking: Street
Accepts Credit Cards: yes
Elegant attire: no
Vegetarian menu: no

Reviews

 • Anonim
  0
  6 years, 6 months ago

  pisze:Wiadomość dla osf3b zainteresowanych budową snzmyay wiecznego ruchu o nazwie METOZ. Niniejszym z satysfakcją zawiadamiam, że posiadam dokumentację zdolną przekonać największego sceptyka, że możliwym jest budowa i eksploatacja mojego wynalazku o nazwie METOZ. Maszyna METOZ będzie maszyną wiecznego ruchu, ktf3ra rozwiąże wszystkie problemy energetyczne i klimatyczne świata, w ktf3rym istniejemy. Głf3wną przeszkodą dla budowy snzmyay METOZ jest fanatyczna wiara naukowcf3w całego świata w dogmat naukowy o tytule Prawo zachowania energii. Do niniejszego pisma dołączone jest kilka słf3w wyjaśniających konflikt Prawa zachowania energii z t.zw. pompą cieplną, ktf3rej sprawność energetyczna jest większa od jedności, wbrew wspomnianemu prawu zachowania energii, ktf3re zostało wymyślone przez profesora Henry'ego Poincarego. Poincare żył w latach 1854 1912 a Wiliam Thomson w latach 1824 1907. Obydwaj żyli w tym samym czasie i obok siebie. Prawdopodobnie Henry Poicare zakpił sobie z W. Thomsona (od 1892 r. Lord Kelvin) i ze wspf3łczesnych sobie naukowcf3w i dał cywilizowanej części ludzkości do uwierzenia dogmat o nazwie Prawo zachowania energii . Dogmat ten prawdopodobnie został przyjęty z zachwytem, ponieważ nie wymagał posiadania wiedzy teoretycznej o nazwie termodynamika i nie wymagał myślenia. WYGRAŁ Henry Poincare. Obecnie cała oświecona i nie oświecona ludzkość zna na pamięć Prawo zachowania energii i bardzo słabo termodynamikę i obieg teoretyczny pompy cieplnej. Gdynia 06 marca 2011 r, Zygmunt Orłowski Załączniki: plik 15 stron.

 • Monika "Mo" Kędzierska
  20
  7 years ago

  Przed pierwszym spotkaniem ze skansenem moje nastawienie było wysoce sceptyczne. Jak bardzo się myliłam! Górnośląski Park Etnograficzny jest miejscem wspaniałym! Od pewnego czasu jestem miłośniczką odbywających się tam "imprez". W ostatnim czasie miał tam miejsce m.in. "Dzień miodu", "Jarmark produktów tradycyjnych" czy "Święto ziół". Każde z tych wydarzeń było jedyne w swoim rodzaju, liczne degustacje oraz eksperci i znawcy danych dziedzin pomagali wybrać upragniony produkt. Zachęcam do uczestnictwa w imprezach plenerowych, jest to naprawdę świetna sprawa.

 • "Agness"
  300
  7 years, 4 months ago

  Skansen znam jeszcze z dzieciństwa i pomimo, że byłam tam wiele razy, chętnie wybrałabym się kolejny. Jest to doskonała okazja, by zobaczyć jak żyli kiedyś ludzie i docenić wygody, jakie mamy obecnie. Dodatkowo mamy możliwość obcowania z naturą, z dala od miejskiego zgiełku. Skansen to również rewelacyjne miejsce na plenery malarskie i fotograficzne.

 • Danuta "Mroowka" Kolonko
  365
  7 years, 4 months ago

  Spojrzenie na dawne życie. Osada w sercu miasta. Przy Stadionie Śląskim w WPKiW znajdują się drewniane obiekty mieszkalne, gospodarcze, sakralne oraz rzemieślniczo-przemysłowe. Nie mogło zabraknąć również Karczmy (u Bożka), w której serwowane są typowo śląskie potrawy. Na terenie skansenu często organizowane są imprezy: koncerty, festiwale, jarmarki. Miejsce magiczne i idealne na niedzielny, rodzinny, słoneczny spacer. Bądźmy kreatywni i wybierzmy coś szlacheckiego a nie tylko te centra handlowe ;)

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet