Ogród japoński

Based on 10 reviews

Add photos
zniżka na bilet
Bilet normalny 3 zł, bilet ulgowy o połowę tańszy- 1,5zł
7 years, 4 months ago

Ogród japoński znajduje się w Parku Szczytnickim, niedaleko Hali Stulecia. Unikatowa roślinność, jakby żywcem wyciągnięta z Japonii, jednocześnie zachwyca i fascynuje. Polecam każdemu wycieczkę do ogrodu japońskiego. Kto raz zawita do ogrodu, z pewnością będzie powracał tam w wolnej chwili. ... Categories: Botanical and zoological gardens  Entertainment and Arts 
Park Szczytnicki
Wrocław


Reviews

 • Pe "Tequila" Pe
  35
  7 years, 3 months ago

  Nie ukrywam, że jest to moje ulubione, "zielone" miejsce we Wrocławiu. Piękne rośliny, które przenoszą nas do kraju kwitnącej wiśni. Do tego liczne strumyczki, sadzawki, altanki, pośród wąskich, krętych ścieżek. Poza tym w ogóle nie dochodzą tu odgłosy miejskiego zgiełku. Cisza i spokój pośród pięknej flory. W weekedny nie rzadko można zobaczyć nowożeńców cykających sobie zdjęcia w tym jakże urokliwym miejscu. Bilet tani jak barszcz. Minus za to, że nie Ogród japoński nie jest czynny cały rok :)

 • Dddddddd Uuuuuuuuuuu
  95
  7 years, 4 months ago

  Ogród Japoński to kolejne miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc we Wrocławiu. Ceny biletów są bardzo niskie, a kupujemy sobie ciszę, spokój i cudowne widoki, które podziwiać możemy bez obawy, że wdepniemy za chwilę w jakąś psią minę przeciwpiechotną. Jest to świetne miejsce zarówno do romantycznych spacerów we dwoje jak i do spędzenia miłego popołudnia z dobrą książką ;). Zdecydowanie polecam.

 • Anka Chełpa
  190
  7 years, 4 months ago

  Jedno z fajniejszych miejsc, gdzie wręcz trzeba się wybrać. Ogród japoński jest bardzo duży i przepiękny. Znajdziemy tam rożne odmiany roślin, ale także będziemy mogli przechadzać się mostkami;). Szczególnie polecam wielbicielom sztuki japońskiej, bo jak sama nazwa mówi ogród został zaprojektowany właśnie w takim stylu. Natomiast nawet, jak ktoś nie interesuje się tego typu miejscami, to można się tam wybrać chociaż na zwykły spacer, np. zamiast do parku, bo jednak to coś więcej niż park;).

 • Adam
  15
  7 years, 4 months ago

  To chyba jedno z najbardziej magicznych miejsc we Wrocławiu. Warto wybrać się tam przy okazji spaceru w okolicy Parku Szczytnickiego i Hali Stulecia, ale dla niektórych jest jedynym celem podróży w tamte okolice i wcale mnie to nie dziwi. Od zwykłego parku różni się jeszcze spokojniejszą atmosferą. Nie ma tam biegaczy i ludzi z psami, częściej można się natknąć chyba na ślubne sesje zdjęciowe. Trzeba także wspomnieć o doskonałym i starannym rozplanowaniu przestrzennym, jeśli chodzi o wodę i roślinność. Ogród Japoński można polecić każdemu, kto szuka spokojnego, ale też niesamowicie klimatycznego miejsca na odpoczynek.

 • Ada "RedMosquitoo" Struś
  15
  7 years, 4 months ago

  Ogród Japoński ma trzy podstawowe zalety – niską cenę biletu, ciszę i bardzo przyjazny dla ludzi most (nawet jeżeli kogoś tak jak mnie one przerażają). Ale ma też kilka wad, jak na przykład to, że nie grzeszy wielkością, a poza oglądaniem roślin (które to zajęcie po trzecim obejściu Ogrodu zaczyna być trochę nudne) tak naprawdę nic więcej się w nim nie zrobi. Pozostaje więc tylko zabrać tam osobę, z którą bardzo lubimy spędzać czas, bo tak czy owak tak skończy się na siedzeniu na moście albo ławce. Ogród Japoński może być fajnym miejscem do urozmaicenia prostego spaceru po parku Szczytnickim, ale nie samym celem „podróży”. Teoretycznie nic do zarzucenia nie można mieć, ale jakoś specjalnie mnie to miejsce nie pociąga.

 • A P
  335
  7 years, 5 months ago

  Jedno z najlepszych miejsc, gdzie można spędzić czas wiosną i latem. Cisza, spokój, mnóstwo roślin, których we Wrocławiu nie sposób gdzieś indziej znaleźć. Po prostu wymarzone miejsce na spacer, odpoczynek, spotkanie z rodziną czy znajomymi. Ogród Japoński to taka zielona enklawa w środku miasta, którą polecam każdemu, kto znajdzie wolną chwilę na relaks.

 • Damian
  695
  7 years, 5 months ago

  Wrocławski Ogród japoński jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych tego typu miejsc we Wrocławiu. Ponieważ jak nazwa wskazuje w jego architekturze nacisk kładziony jest na roślinność, właśnie wiosną, gdy wszystko budzi się do życia, warto udać się do niego by odetchnąć, wypocząć i oderwać się od życia codziennego.
  Od innych tego typu miejsc odróżniają go budowle - mostki, altanki, ławeczki i latarnie o nietypowej, charakterystycznej dla kultury japońskiej budowie. Rosnących tam drzew, krzewów i kwiatów również nie spotkamy w pierwszym lepszym parku. Połączenie tego w całość, przy obecności stawu, pływających w nim ryb i ptaków, daje niesamowity efekt.
  Miejsce to jest idealnym sposobem na randkę, spędzenie wolnego czasu w pojedynkę, bądź z przyjaciółmi. Gdy poczujemy niedosyt zawsze możemy odwiedzić znajdującą się nieopodal Halę Stulecia, fontannę na Pergoli oraz Zoo.

 • NATALIA
  560
  7 years, 7 months ago

  Ogród Japoński to mieszanka kultury, roślinności, architektury, relaksu i spokoju. Szum wody, zapach natury pozwala zapomnieć o troskach dużego miasta i oddać się urokom przyrody. Miejsce jest starannie zaplanowane i podzielone na poszczególne części, które precyzyjnie oddają japońską sztukę ogrodową.
  Bilet normalny kosztuje 3 zł, ulgowy natomiast 1,5 zł, zatem nie trzeba organizować kosztownych wypraw 'za miasto' by zażyć nieco wytchnienia.

 • Marta "netineti" Z.
  555
  7 years, 7 months ago

  Wrocławski Ogród Japoński kojarzy mi się z egzotyczną roślinnością, karpiami pluskającymi się w wodzie i buzią wystawioną na promienie wiosennego słońca... Ale byłabym co najmniej niewdzięczna, gdybym opis zamknęła tylko w tych kilku określeniach.

  Przede wszystkim trzeba pamiętać, że Ogród Japoński jest unikatowy na skalę europejską. Został stworzony z okazji Wystawy Światowej w 1913 roku - po ekspozycji jednak zabrano znaczące detale i elementy roślinności. Dopiero w latach 90. zdecydowano się na rewaloryzację Ogrodu - o efekcie zdecydowała obecność japońskich specjalistów, która była gwarantem co do zgodności projektu z japońską sztuką ogrodową. Niestety w 1997 roku ogród znalazł się pod wodą (pamiętna powódź) i dużą część roślinności trzeba było wymienić. Ponownie otwarto ogród w 1999 roku.

  Co możemy dziś zobaczyć oprócz roślinności i ryb pod lustrem wody? Przede wszystkim piękny most spinający brzegi stawu, bramę główną, kaskady "męską" (spływającą szybko) i "żeńską" (wolną), pawilon, wysepkę z drzewami bonsai... Warto zastanowić się nad rozmieszczeniem i wyglądem poszczególnych elementów - każdy z nich ma tutaj znaczenie.

  Ogród można zwiedzać codziennie od 1 kwietnia do 31 października, w godzinach 9.00 - 19.00.

  Polecam zarówno miłośnikom architektury i roślinności, jak i osobom łaknącym relaksu i odpoczynku od gwaru miasta.

  Useful (0) Funny (0) Cool (0) Interesting (0)
  Flag as unappropriate
  Monika "Moni" Wesołowska Recenzja przypomina mi fragment z książki, bardzo obrazowa i wyczerpująca.
 • Monika "Moni" Wesołowska
  475
  7 years, 8 months ago

  Ogród japoński znajduje się w Parku Szczytnickim, niedaleko Hali Stulecia. Unikatowa roślinność, jakby żywcem wyciągnięta z Japonii, jednocześnie zachwyca i fascynuje. Polecam każdemu wycieczkę do ogrodu japońskiego. Kto raz zawita do ogrodu, z pewnością będzie powracał tam w wolnej chwili. Tym bardziej, że cena jest po prostu śmieszna: bilet normalny- 3 zł, bilet ulgowy- 1,5 zł.

  Useful (0) Funny (0) Cool (0) Interesting (0)
  Flag as unappropriate
  Michał "Baniowski" Baniowski Recenzja jak wiele innych. Pomimo pięciu gwiazdek i wzniosłych słów, jakoś nie czuję się przekonany do wypadu do Ogrodu Japońskiego. Brzmi jak nachalna notka promocyjna.

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet