Ogród botaniczny uniwersytetu wrocławskiego

Based on 9 reviews

Add photos
legitymacja studencka
Wstęp do ogrodu botanicznego dla wszystkich studentów, aż 50% taniej za okazaniem legitymacji studenckiej.
7 years, 4 months ago

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, nazywany oazą piękna i spokoju w sercu wielkiego miasta, to "żywe muzeum", a zarazem ośrodek naukowy i dydaktyczny oraz ulubione miejsce wypoczynku wrocławian. Położony jest po północnej stronie katedry Św. Jana Chrzciciela i kościoła Św.Krzyża, częściowo ... Categories: Botanical and zoological gardens  Entertainment and Arts 
ul. Henryka Sienkiewicza 23
Wrocław
713225957

Reviews

 • Ada "RedMosquitoo" Struś
  15
  7 years, 3 months ago

  tyle ciekawych roślinek, dróżek i świetnych zakamarków :) Nie byłam tam już trochę czasu, ale coraz bardziej korci mnie, żeby jak najszybciej tam wrócić, bo wspomnienia związane z tym miejscem są niezapomniane :) Polecam wszystkim spacerowiczom i miłośnikom kwiatów, drzew i innych roślin, którzy wysoko cenią sobie mile spędzony czas :)

 • Anna Włodarczyk
  5
  7 years, 4 months ago

  Ogród botaniczny to miejsce ewidentnie zaczarowane. Pełen kolorowych kwiatów, urokliwych sadzawek i wysokich drzew, jest idealny na spacer z rodziną, randkę, czy samotny odpoczynek z książką. Dla ciekawych różnych gatunków egzotycznych roślin warte odwiedzenia są szklarnie, w których ogromne wrażenie robią choćby kaktusy czy palmy. W tym zielonym zakątku można odpocząć od hałasu miasta, ukoić skołatane nerwy i nacieszyć oko feerią barw, a to wszystko za niewielką opłatą wynoszącą 5 (bilet ulgowy) lub 10 (bilet normalny) złotych.

 • Anka Chełpa
  190
  7 years, 5 months ago

  Każdemu, kto jeszcze nie był, nawet jeśli nie interesujesz się roślinkami :) szczerze polecam odwiedzić ogród botaniczny. Jest to świetne miejsce zarówno do poznawania przeróżnych gatunków roślin, jak i miejsce genialne na niedzielny spacer, chociaż w tygodniu jest mniej osób :). Oczywiście, że są tam ławeczki, dzięki czemu, każdy, kto tylko zechce może tam odpoczywać, siedząc i podziwiając piękne widoki. Zwłaszcza, że bilet ulgowy dla wszystkich studenciaków kosztuje jedyne 5 zł, a jeśli nawet ktoś kupi normalny, to wtedy zapłaci jedyne 10 zł ;). Naprawdę, polecam :).

 • lunchbox
  300
  7 years, 5 months ago

  Nie wiem czy wiecie, że wrocławski Ogród Botaniczny został założony na zasypanej odnodze Odry. Wczesniej Ostrów Tumski, jak sama nazwa wskazuje, był wyspą. Poza tym, to wspaniałe miejsce na wiosenno-letni spacer. Kontakt z naturą łagodzi obyczaje, a gdy z braku czasu nie można wyjechać poza zatłoczone miasto, Ogród jest dobrą alternatywą. Oczywiście, kiedy akurat nie jest tam zbyt tłoczno, czyli najlepiej w środku tygodnia.

 • NATALIA
  560
  7 years, 6 months ago

  Takie atelier zieleni w środku miasta.
  Pięknie i zachwycająco, bo obraca się człowiek wśród zieleni w ciszy i spokoju. Dla osoby pochodzącej z takich zakątków to doskonałe miejsce do przywołania choćby zapachu kwitnącej roślinności. Rewelacja!

 • Mag "magiermek" Gie
  515
  7 years, 6 months ago

  Jedno z piękniejszych miejsc we Wrocławiu. Pamiętam, jak raz miałam przygotować jesienią zielnik na biologię, co było dość dziwnym pomysłem, bo prawie wszystkie roślinki już wyzdychały, więc dziarska mama zaprowadziła mnie do Ogrodu i pozbierałam listki z drzew. Taki miły pan jeszcze mi opowiedział o drzewach, pozwolił mi pozbierać jakieś dziwne owoce tych drzewek, świetnie było! :) Byłyśmy z mamą ostatnimi chyba odwiedzającymi w sezonie, bo to było pod koniec listopada, i potraktowano nas jak księżniczki. W sumie już dawno tam nie byłam, koniecznie muszę się wybrać ponownie.

 • magda "magda"
  170
  7 years, 6 months ago

  Słońce, śpiew ptaków , lekki powiew wiatru idealna pogoda na pierwszą randkę czy spacer a Ty nie masz pomysłu co robić? Odwiedź Ogród Botaniczny znajdujący się na ulicy Henryka Sienkiewicza, który zachwyca pięknem , spokojem i różnorodnymi gatunkami roślin. Obszar ogrodu obejmuje 7,4 ha i znajduję sie w nim około 7, 5 tysiąca gatunków roślin! Na terenie ogrodu odbywają się liczne imprezy. Jestem pewna ,że napewno nie skończy się na jednej wizycie!

 • Żaneta "jenny" Paraniak
  405
  7 years, 6 months ago

  Jest to miejsce, w którym mogłabym latem zamieszkać.
  Piękne ogród, który jest doskonałym na randkę, spotkanie z przyjaciółmi, z rodziną, czy samotny spacerek w zadumie (choć w weekendy ciężko tam o chwilę prywatności). Miejsca do spacerowania jest sporo ponieważ ogród zajmuje aż 7,4 ha. W tym 0,33 ha pod szkłem.
  Ponadto w ogrodzie odbywają się imprezy cykliczne np. ,,Dolnośląski Festiwal Dyni", czy ,,Majówka Tumska".
  Ogród będzie otwarty już od 1.04 do 30.11.
  Cena wstępu to 7 zł bilet normalny oraz 5 zł bilet ulgowy.

  Ogród będzie otwarty codziennie od 8.00 do 18.00

 • Monika "Moni" Wesołowska
  475
  7 years, 8 months ago

  Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, nazywany oazą piękna i spokoju w sercu wielkiego miasta, to "żywe muzeum", a zarazem ośrodek naukowy i dydaktyczny oraz ulubione miejsce wypoczynku wrocławian. Położony jest po północnej stronie katedry Św. Jana Chrzciciela i kościoła Św.Krzyża, częściowo w obrębie historycznego Ostrowa Tumskiego, w odległości ok. 2 km od Rynku. Jest drugim ( po ogrodzie krakowskim ) najstarszym tego typu ogrodem w Polsce, wpisanym na listę zabytków woj. dolnośląskiego i mieszczącym się w granicach podlegającego szczególnej ochronie historycznego centrum Wrocławia.- widnieje na oficjalnej stronie Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu. Naprawdę warty zobaczenia, szczególnie w okresie wiosennym. Świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu.

  Useful (1) Funny (0) Cool (0) Interesting (0)
  Flag as unappropriate
  Kasia "Kakita" Ziętek Zgadzam się ze stwierdzeniem, że Ogród botaniczny to oaza piękna i spokoju w sercu wielkiego miasta, idealne miejsce na leniwą niedzielę, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet