Ogród Botaniczny Parku Oliwskiego

Based on 7 reviews

Ogród Botaniczny znajduje się w słynnym Parku Oliwskim, a jego historia sięga lat 50. Zajmuje sporą część parku i charakteryzuje się dość unikatowymi okazami roślin. Dla roślin ciepłolubnych stworzono palmiarnię, która widoczna jest po prawej stronie, parę kroków za głównym ... Categories: Botanical and zoological gardens  Entertainment and Arts 
Oliwa
Gdańsk


Reviews

 • Agnieszka A
  195
  7 years ago

  Zarówno Park Oliwski, jak i ogród botaniczny są wspaniałym miejscem na miły spacer ;) zawsze chętnie wstępuje do ogrodu, mimo tego, że nie jest on duży i nie ma tam szczególnie zapierających dech w piersiach eksponatów ;) Chociaż patrząc z innej perspektywy, może to być plus, że jest on niewielki i zawsze znajdzie się chwila czasu na relaks wśród roślinności ;)

 • Karol "Trasher" Madyjewicz
  480
  7 years, 6 months ago

  Ogród botaniczny mieszący się w parku oliwskim jest jego idealnym dopełnieniem. Obiekt faktycznie, nie jest duży, stanowi jednak bardzo przyjemną ciekawostkę.

 • kajma
  375
  7 years, 7 months ago

  Wprawdzie całość można przejść w kilkanaście minut, niemniej jednak warto - jest to niewątpliwie zielony smaczek dużego miasta. Plusem jest lokalizacja - Park Oliwski to miejsce urokliwe, choć też nie należy to obszernych (za pierwszym moim razem byłam zaskoczona, że już koniec) i często gęsto bywa zatłoczone, szczególnie wtedy, kiedy faktycznie warto tam być. Może nie są to warszawskie Łazienki, warto jednak odskoczyć choć na moment od zgiełku i hałasu.

 • Kamila "Kama" Cz
  290
  7 years, 7 months ago

  To jest piękne i zachwycające miejsce. Park Oliwski to super miejsce na spacer, można tu usiąść i odpocząć podziwiając przy tym wspaniałe okazy natury. Interesującą częścia jest Ogród Botaniczny a zwłaszcza palmiarnia, gdzie przez chwilę mozna sie poczuć jak w egzotycznym miejscy, mała fontanna dodaje uroku. Polecam

 • Monika "Szubi" Szubska
  75
  7 years, 7 months ago

  Sam Park Oliwski jest jednym z moich ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Idealne miejsce na spacery, urokliwe alejki odgrodzone wysokimi żywopłotami nadają fajną atmosferę. Utrzymany w czystości i naprawdę dobrym stanie. Dodatkową atrakcją jest właśnie Ogród Botaniczy i tzw. Palmiarnia czynna jeśli się nie mylę do godz. 17 Park jest dość pokaźnych rozmiarów, co daje poczucie pewnej prywatności. Uważam, że jest to miejsce warte polecenia i przede wszystkim odwiedzenia:)

 • Agata "Egi" Olechnowicz
  325
  7 years, 7 months ago

  Sam Park Oliwski jest już godny polecenia, a ukryty wewnątrz Ogród Botaniczny to jego dodatkowa zaleta.
  Jest to zielony punkt na mapie Trójmiasta bardzo popularny wśród jego mieszkańców, dlatego raczej nie można liczyc na samotne przechadzki, jednak 'konstrukcja' Ogrodu sprawia, że nawet przy dużej ilości spacerowiczów atmosfera w nim jest bardzo przyjemna a wszystkie roślinne okazy cieszą oko.

 • Patrycja "pati" Filipska
  415
  7 years, 10 months ago

  Ogród Botaniczny znajduje się w słynnym Parku Oliwskim, a jego historia sięga lat 50. Zajmuje sporą część parku i charakteryzuje się dość unikatowymi okazami roślin. Dla roślin ciepłolubnych stworzono palmiarnię, która widoczna jest po prawej stronie, parę kroków za głównym wejściem. Można tu spotkać przedstawicieli drzew różnej narodowości, kaukaskie, chińskie, a także świerk serbski.

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet