Nowe Zoo

Based on 5 reviews

Niektórzy narzekają, że dużo trzeba chodzić. Poznańskie zoo położone jest w ogromnym parku. Poruszać się tu można pieszo i rowerem, jest więc to idealne miejsce na rodzinny niedzielny spacer czy wycieczkę rowerową. I choć zwierzątka czasem chowają się na końcu ... Categories: Botanical and zoological gardens  Entertainment and Arts 
Krańcowa 81
61-048 Poznań
(061) 877 35 17
zoo.poznan.pl

Reviews

 • Anonim
  0
  6 years, 5 months ago

  przejdzcie sie sami z dwulatkiem i trzylatkiem za rączki - zobaczycie po ilu kilometrach bedziecie mieli dosyc :-) kto zmierzyl chocby GPS w komorce? Rower jest fajny dla starszych i polecam. Wózek dla obydwu jaki mam daje takie same wrazenia jak dlugi bieg po lesie w okolicy (za darmo:)

 • Marta "Heaen" Ciesielska
  0
  7 years, 3 months ago

  Są tylko dwa ZOO, które do tej pory pobiły Poznańskie - jedno jest we Wrocławiu, a drugie w Czechach (Dvur Kralove). Kompleks stolicy wielkopolski nie może z nimi konkurować, ale i tak jest doskonałym miejscem na spędzenie czasu. Duża, otwarta przestrzeń, ciekawe okazy zwierzaków, zróżnicowany teren, możliwość przejazdu Maltanką - wszystko to gwarantuje doskonały czas w gronie znajomych lub rodziny.
  Świetna lokalizacja nie zamyka również możliwości dotarcia potem do centrum, o ile ktoś będzie miał siły po całym dniu chodzenia po ZOO. A jest wiele do zobaczenia. Wszyscy zachwycają się niezwykle nowoczesną Słoniarnią, ja jednak najbardziej lubię zwiedzać pawilony. A przy wybiegu z tygrysami mogłabym spędzić cały dzień, gdyby nie zniecierpliwieni, poganiający mnie znajomi...

 • Agnieszka
  5
  7 years, 4 months ago

  Znajomy powiedział do mnie jakiś czas temu: „ty taka obrończyni przyrody, a do zoo chodzisz”. Może i oglądanie zwierząt siedzących w klatkach mało ma wspólnego z ochroną środowiska naturalnego, ale pomyślmy tak: te zwierzęta i tak nigdy nie będą mogły zostać wypuszczone na wolność, bo w większości urodziły się już w niewoli i w dżungli czy na sawannie nie przetrwałyby. Ogrody zoologiczne mają swoje zasługi w ochronie lub odnawianiu zagrożonych wyginięciem gatunków. A kto choć raz był w poznańskim Nowym Zoo, wie, że z potocznie rozumianym zoo nie ma o no nic wspólnego. Po pierwsze, prawie nie ma w nim klatek. Wybiegi są jak najbardziej zbliżone do naturalnego środowiska, tak duże i urozmaicone, że czasami trudno zwierzęta wypatrzyć (mimo kilkakrotnych wizyt w zoo nigdy nie udało mi się zobaczyć zebr). Po drugie – zwierzęta mają świetne warunki, stawy z wodą, miejsca, gdzie mogą schować się przed ludźmi, małpie gaje z linami… Różnica między starym, a nowym zoo jest tak wielka, że warto zapłacić za nietani bilet, żeby przyczynić się do rozbudowy i tak wspaniałego parku, przypominającego coraz bardziej safari, niż klasyczne zoo.

 • Michał "Koby" Kobierny
  55
  7 years, 9 months ago

  Kapitalna zabawa! Nowe ZOO jest jednym z większych w Polsce i jedynym, w którym jest tak nowoczesna SŁONIARNIA. To dla niej poszedłem tam ostatnim razem i nie byłem rozczarowany. Słonie mają fajne warunki do życia, a budynek jest przepięknie zaprojektowany. Pozostała część ZOO nie otrzymała specjalnej świeżości, ale nadal to jedno z ciekawszych miejsc na spacer z dziewczyną;)

 • Iza "izapik" Piekarzewska
  0
  7 years, 9 months ago

  Niektórzy narzekają, że dużo trzeba chodzić. Poznańskie zoo położone jest w ogromnym parku. Poruszać się tu można pieszo i rowerem, jest więc to idealne miejsce na rodzinny niedzielny spacer czy wycieczkę rowerową. I choć zwierzątka czasem chowają się na końcu swoich dużych wybiegów czy klatek to i tak polecam. Szczególnie słoniarnie i tyrgysy syberyjskie. Dla najmłodszych jest Dziecięce Zoo i plac zabaw. Ceny biletów moga wydawać się wysokie, ale warto!

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet