Muzeum miasta gdyni

Based on 3 reviews

Coś dla ambitnych fanów pięknego miasta jakim jest Gdynia. Spędzając w niej mile czas warto dowiedzieć się czegoś więcej o tym nadmorskim miejscu, wstępując do Muzeum Miasta Gdyni. Można poznać historię, rozwój i kulturę owego regionu. W budynku znajdują się ... Categories: Entertainment and Arts  Museums 
Zawiszy Czarnego 1
Gdynia
0586620910
http://muzeumgdynia.pl

Reviews

 • Magda "madelis" Kaźmierska
  180
  7 years, 4 months ago

  Godne polecenia nie tylko turystom, ale przede wszystkim obowiązkowa pozycja każdego gdynianina. Możliwość "dotknięcia" historii nie zdarza się codziennie, ale jeśli jest taka okazja to bezwzględnie należy z niej skorzystać. Rozbudowane i nowoczesne muzeum ulokowane jest w jednym z najbardziej popularnych miejsc- jakim jest bulwar nadmorski. Okazałe armaty i helikoptery można zobaczyć już z daleka, jednak każdy powinien się zdobyć na wnikliwsze poznanie. Byłam tam już jako dziecko i pamiętam tę wizytę do dziś. W związku z tym, iż pasjonatów historii do odwiedzin namawiać nie trzeba, zachęcam wszystkich tych którzy historię znają tylko z książek.

 • Tomasz "tomaszko" Kowalski
  240
  7 years, 8 months ago

  Drodzy turyści, drodzy mieszkańcy. Może i Gdynia nie ma tak bogatej historii jak wiele innych miast, lecz warto ją znać. Szczególnie jeśli mieszka się w tym pięknym mieście. W tym celu powstało Muzeum Miasta Gdyni.
  8 lat temu przystąpiono do całkowitej renowacji i powiększenia gmachu. Całość została ukończona w 2007 roku. Obecnie uznałbym to za obowiązkowy element zwiedzania Trójmiasta, w szczególności Gdyni.
  Z zewnątrz wygląda niesamowicie nowocześnie i zachęcająco.
  Czas na liczby! 3015 m2 powierzchni. Do tego 56tys. eksponatów należących do Muzeum + 9tys. wolumenów w bibliotece.
  Wiem, zazwyczaj takie zbiory to nudna konieczność wycieczek szkolnych lub wypraw z rodzicami. NIC BARDZIEJ BŁĘDNEGO! To jest nowoczesny zbiór eksponatów, gdzie każdy znajdzie coś interesującego dla niego.
  Minimum treści, maksimum przekazu!
  Do tego ciekawa makieta tramwaju, która będzie świetną rozrywką zarówno dla młodych jak i starszych zwiedzających.
  Dodajmy do tego bliskość plaży oraz centrum Gdyni. Dzieciom się znudzi? W ostateczności można "uciec" do mniej poważnych rejonów.
  Ponadto, przez cały rok mamy różne wystawy i wernisaże tematyczne. Radzę śledzić strony miasta i muzeum, aby nie przegapić czegoś co nas zainteresuje ;)
  Podsumowując, warto zobaczyć. Warto poznać bogatą historię tego pięknego nadmorskiego miasta.
  Jesteś turystą? Poznaj Gdynię dzisiejsza i "wczorajszą"!
  Jesteś mieszkańcem? Obowiązkowa wizyta. Musisz znać miasto, które kochasz!

 • Małgorzata Laszczak
  70
  7 years, 10 months ago

  Coś dla ambitnych fanów pięknego miasta jakim jest Gdynia. Spędzając w niej mile czas warto dowiedzieć się czegoś więcej o tym nadmorskim miejscu, wstępując do Muzeum Miasta Gdyni. Można poznać historię, rozwój i kulturę owego regionu. W budynku znajdują się m.in liczne zbiory, biblioteka, sala audiowizualna oraz galeria sztuki.

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet