Muzeum Bursztynu

Based on 3 reviews

Add photos
dzień wolnego wstępu
we wtorki od 10 do 15 co pół godziny można wejść za free
7 years, 4 months ago

Obiekt zlokalizowany w Gdańsku głównym, w dawnej katowni. Muzeum dysponuje bogatym zbiorem różnych odmian bursztynu i przedstawia jego liczne zastosowania w jubilerstwie, przedmiotach codziennego użytku, sztuce. Niektóre spośród okazów zapierają dech w piersiach. Wystawa jest wyposażona w pomoce multimedialne, które ... Categories: Entertainment and Arts  Museums 
Targ Węglowy 26
80-836 Gdańsk
58 301 47 33
http://mhmg.pl/index.php?oddzial=4

Reviews

 • kajma
  375
  7 years, 5 months ago

  Ekstra sprawa tym bardziej, że Gdańsk wiąże się ze słynnym Szlakiem Bursztynowym! Bilety nie są drogie a przy okazji można wstąpić do muzeum katowni, wcześniej warto poszukać i poczytać troszkę na ten temat - z tym miejscem związane są ciekawe legendy, nie tylko o miłości ;)
  Sam bursztyn jak to bursztyn - może nie zwala z nóg, ale jest bardzo dużo eksponatów, niektóre naprawdę imponujące czy zaskakujące. Zdecydowanie warto tym bardziej, że jest to w okolicy Starówki, która podczas zwiedzania jest zazwyczaj gwoździem programu. A stamtąd dwa kroki.

 • Kamila "Kama" Cz
  290
  7 years, 5 months ago

  Bardzo dobra lokalizacja przed wejściem na Starówkę, niedaleko budynku LOT. JEdna z wystaw przedstawiałą biżuterię zrobioną z bursztynu..nie mogłam się napatrzeć, wszystkie okazy są świetnie wyeksponowane i na prawde wprawiają w zachwyt. Warto zobaczyc również jak sie wydobywa bursztyn i jak poddaje się go obróbce. polecam...fajny punkt do zwiedzania.

 • Anita Łazuta
  735
  7 years, 6 months ago

  Obiekt zlokalizowany w Gdańsku głównym, w dawnej katowni. Muzeum dysponuje bogatym zbiorem różnych odmian bursztynu i przedstawia jego liczne zastosowania w jubilerstwie, przedmiotach codziennego użytku, sztuce. Niektóre spośród okazów zapierają dech w piersiach. Wystawa jest wyposażona w pomoce multimedialne, które umożliwiają dokładniejszą obserwację bursztynu. Niewątpliwym plusem tego miejsca jest to, że wstęp nie jest drogi, a wtorki są dniami darmowego wstępu. Miejsce, które warto odwiedzić podczas spaceru po Gdańsku.

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet