Muza

Based on 3 reviews

Muza zachwyca klimatem starego kina. Funkcjonuje od 1908 roku i jest najstarszym kinem w Polsce. Swój urok zawdzięcza tradycyjnemu wystrojowi, który wyróżnia to miejsce spośród wszechobecnych multikin. Niebanalność Muzy wynika również z repertuaru. Znajdziemy tu kino autorskie i europejskie, które ... Categories: Cinemas  Entertainment and Arts 
Św. Marcin 30
Poznań
0618523403

Reviews

 • Ewelina "Czajka" Czaja
  15
  7 years, 4 months ago

  Jedyne kino z duszą w Poznaniu. Nie zobaczymy tutaj klasycznego repertuaru, lecz filmy ambitne, mało komercyjne. Przed wejściem na salę znajduje się kawiarenka, w której podyskutować możemy o właśnie obejrzanym filmie. Szczególnie polecam czwartki, kiedy to bilet kosztuje ... uwaga uwaga.... 5zł !

  Useful (0) Funny (0) Cool (0) Interesting (0)
  Flag as unappropriate
  Marta "Heaen" Ciesielska Nie przesadzałabym, że jedyne... Jest Rialto, Apollo, Orbis... Była Malta, ponoć mają ją otworzyć na nowo.
 • Paula "Paula" Skrobańska
  0
  7 years, 10 months ago

  Niezwykłe, prawdziwe kino bez odrobiny komercji. Charakterystyczną atmosferę buduje się tam od początku, bilety zakupuje się w "kasie", nie można kupić popcornu ani coli, a sala kinowa to krok 100 lat do tyłu. Niebanalny repertuar, który zmusza widza do uwagi i refleksji. Starannie dobrane filmy pobudzają wyobraźnię, każą myśleć o tematach często przemilczanych. Polecam miłośnikom prawdziwego kinowego klimatu oraz osobom, którym znudziły się już komercyjne filmy wyłączające funkcje myślenia podczas seansu.

 • Justyna "mika" Bielaszka
  25
  7 years, 11 months ago

  Muza zachwyca klimatem starego kina. Funkcjonuje od 1908 roku i jest najstarszym kinem w Polsce. Swój urok zawdzięcza tradycyjnemu wystrojowi, który wyróżnia to miejsce spośród wszechobecnych multikin. Niebanalność Muzy wynika również z repertuaru. Znajdziemy tu kino autorskie i europejskie, które pozwoli nam odetchnąć od filmów komercyjnych. Ponadto kino oferuje wiele przeglądów i festiwali filmowych. Ciekawym pomysłem jest wprowadzenie w Muzie "Nieprzyzwoicie tanich czwartków" podczas których możemy obejrzeć produkcje w cenie 5 zł! Są także cykle rodzinne czy skierowane do kobiet. Jeszcze jedna intrygująca rzecz w Muzie to taka, że w bufecie nie znajdziemy ani popcornu, ani coli. W zamian możemy się rozkoszować m.in. pyszną gorącą czekoladą.
  Muza naprawdę potrafi zachwycić i oczarować.

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet