Manekin

Based on 3 reviews

Pyszne jedzenie, klimatyczny wystrój i czarujący klimat- tak w kilku słowach można określić kawiarnię "Manekin". Wchodząc do środka ma się wrażenie, jakby trafiło się do innej epoki, aranżacja przypomina lata 20 XX wieku. Wspaniale jest oderwać się od szarej rzeczywistości ... Categories: Cafés  Restaurants 
Piotrkowska 88 (lewa oficyna)
Łódź
426331403
http://manekin.pl/lodz.html

Alcohol: None
Outdoor tables: yes
Wheelchair accessible: yes
Waiter service: yes
Take-out: yes
Delivery: yes
Reservations: yes
Menu for kids: yes
Parking: None
Accepts Credit Cards: yes
Price range: 
Elegant attire: yes
Vegetarian menu: yes

Reviews

 • "Adi"
  15
  7 years, 4 months ago

  Lokal mieści się przy ulicy 6 Sierpnia, jakieś 20 kroków w linii prostej od głównej ulicy Łodzi – Piotrkowskiej.
  Po wejściu do środka, pierwsza rzecz, jaka przykuwa nasz wzrok, to nietypowy wystrój. Kuchnia, gdzie możemy zobaczyć, jak nasze dania nabierają kształtu, wystylizowana jest na wagon tramwajowy. Na podłodze ułożono torowisko, a przy kilku stolikach siedzimy na oryginalnych krzesłach tramwajowych. Całość idealnie wpasowuje się w tramwajową Łódź. Warto również zaznaczyć, że również toalety posiadają swój własny wystrój.
  Lokal jest znacznie większy, niż to może się wydawać z zewnątrz. Znajdziemy tam nawet salkę dla palących. Stoliki są tak porozmieszczane, że poszukując miejsca nie przeszkadzamy nikomu w konsumpcji i nie ma obaw, że kogoś trącimy łokciem. Jednak z wolnymi miejscami bywa różnie, lokal praktycznie o każdej porze jest pełen gości. Szczególnie jedna pani okupuje zawsze ten sam stolik, popijając kawę i czytając gazetę. Warto zwrócić na to uwagę, wchodząc do Manekina.
  Jednak najważniejsze jest jedzenie, a o tym, które podają w Manekinie, można pisać godzinami. Jak na naleśnikarnię przystało, prym wiodą naleśniki. Obszerne menu pozwala nam przebierać w różnorakich typach dania, które większość osób kojarzy jako zwinięty rulonik z dżemem. Mamy do wyboru naleśniki wytrawne, primavera, zapiekane z serem (na te jednak trzeba poczekać ciut dłużej), ziemniaczane, naleśnikowe spaghetti oraz cały wachlarz naleśników na słodko. Wszystko podane do wyboru z sosami na ciepło lub na zimno. Jeśli komuś znudzą się naleśniki, ma możliwość zamówienia zupy, sałatki lub deseru. Do popicia Manekin proponuje nam napoje zimne i ciepłe, piwo i wino. Jak to się mówi: dla każdego coś dobrego.
  Obsługa jest na poziomie, choć zależy, na którą kelnerkę akurat trafimy. Niektóre są bardziej dynamiczne, inne mniej i trzeba je intensywnie ściągać wzrokiem. Jednak zawsze jest to sympatyczna obsługa. Średni czas oczekiwania na dania to 20-40 minut, dlatego czasem trzeba się uzbroić w cierpliwość.
  Porównanie cen do jakości potraw wypada znakomicie, najdroższy naleśnik to koszt około 14zł. Będziecie zaskoczeni, gdy dostaniecie rachunek i przekonacie się, jak mało zapłacicie za wyborną ucztę.
  Każdy lokal ma swoje minusy. Wadą tej naleśnikarni, prócz czasami długiego oczekiwania na jedzenie, jest brak serwetek na stolikach.
  Z Manekina nie sposób wyjść głodnym! Warto tam wpaść zarówno na spotkanie ze znajomymi, jak i na randkę z ukochaną osobą.
  Jest to lokal na wysokim poziomie, do którego warto wracać, by odkryć i spróbować każdego naleśnika.

 • Marek "Łuki" K.
  35
  7 years, 5 months ago

  Naleśnikarnia "Manekin" to świetne miejsce dla smakoszy naleśników. Możemy tu spróbować naleśników, z czym tylko dusza zapragnie. Do wyboru mamy dziesiątki naleśników na słodko bądź wytrawnych. Wybór jest tak duży, że naprawdę trudno jest na coś się zdecydować. Naleśniki przygotowywane są na naszych oczach. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę to cena. W "Manekinie" możemy najeść się do syta za naprawdę niewielką cenę. Obsługa jest bardzo miła i życzliwa. Zamówienie odbywa się bardzo szybko i sprawnie. Na zamówiony posiłek nie trzeba też długo czekać. Wygląd lokalu jest bardzo przyjemny dla oka. W tle słychać przyjemną muzyczkę, co sprawia, że panuje tam bardzo miła atmosfera. Miejsce to szczególnie często jest wybierane przez studentów.

  Naprawdę gorąco polecam.

 • Justyna Kuch
  20
  7 years, 8 months ago

  Pyszne jedzenie, klimatyczny wystrój i czarujący klimat- tak w kilku słowach można określić kawiarnię "Manekin". Wchodząc do środka ma się wrażenie, jakby trafiło się do innej epoki, aranżacja przypomina lata 20 XX wieku. Wspaniale jest oderwać się od szarej rzeczywistości i trafić do tak przyjemnego miejsca. Nietylko wystrój zachwyca- jedzenie wręcz rozpływa się w usta. Specjalnością kawiarni są naleśniki robione na kilkadziesiąt różnych sposóbów. W menu znajdziemy zarówno zestawy typowo obiadowe (np. naleśnik z mięsem mielonym i sosem bolońskim) jak i coś przeznaczonego specjalnie dla łasuchów (np. naleśnik z bananem, czekoladą i bitą śmietaną). Dodatkową zaletą "Manekina" są atrakcyjne ceny,głód można zaspokoić już za 10 zł. Kawiarnię "Manekin" polecam wszystkim, którzy lubią klimatyczne miejsca i pyszne jedzenie.

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet