Lorneta z Meduzą

Based on 4 reviews

Młodziutkie, bo prawie roczne bistro o intrygującej nazwie, nawiązujące charakterem do knajpek z lat 20-tych ubiegłego wieku. Lorneta z Meduzą to niewielki lokal z szerokim barem, umieszczonym naprzeciw wejścia, ścianami z naszkicowaną mapą Katowic, olbrzymimi szybami, przez które można obserwować ... Categories: Night Life  Pubs and bars 
ul. Mariacka 5
40-014 Katowice
+322000660
http://www.lornetazmeduza.pl/#/home

Reviews

 • Monika "Mo" Kędzierska
  20
  7 years, 3 months ago

  Lokal położony na najbardziej rozrywkowej ulicy Katowic – Mariackiej. Klimatem nawiązuje do bistra z lat dwudziestych. Wielkim plusem Lornety jest prosty cennik. Chcesz coś zjeść? Należność wyniesie 8zł. Do wyboru m.in. chleb ze smalcem, śledzik lub po prostu zagrycha. Chcesz się napić? Za 0,4ml Brackiego piwa, 50ml wódki, 100ml wina, czy po prostu sok zapłacimy zawsze 4zł. W całym pubie zniesiony jest zakaz palenia.
  Niestety bardzo ograniczona powierzchnia sprawia, że trudno o miejsce siedzące, szczególnie w godzinach wieczornych. Jednak biorąc pod uwagę, że Lorneta otwarta jest 24/7 – kiedyś na pewno uda Wam się w niej zagościć na dłużej, podziwiając wielką mapę Katowic, która zajmuje właściwie całą ścianę po lewej stronie lokalu. Problem ten jednak po części znika w letnie dni, kiedy do dyspozycji mamy stoliki na świeżym powietrzu.

 • Przemek Sadowski
  20
  7 years, 4 months ago

  Lorneta z meduzą to lokal przypominający charakterem bistro dawnych lat, kiedy mnie z pewnością nie było jeszcze na świecie.
  Knajpka jest dość mała, ale miło urządzona. Przy ostatniej wizycie zauważyłem (dopiero teraz!!), że jedna ze ścian prezentuje mapę Katowic. Dobrym i ciekawym pomysłem jest ujednolicony koszt trunków i jedzenia. Chcesz coś zjeść? Zapłać 8 zł. Chcesz się napić? 4 zł i pijesz co chcesz. Bardzo przypomina mi to warszawskie Przekąski Zakąski. Latem, kiedy jest już ciepło, przed lokalem znajduje się dość spory ogródek piwny, choć i tak ogródek nie jest wystarczający aby pomieścić wszystkich klientów. W weekendowe wieczory knajpka jest oblegana przez studentów. Moim zdaniem jest to dobry lokal do spędzenia wieczoru ze znajomymi, albo do rozpoczęcia imprezowej nocy.

  Useful (0) Funny (0) Cool (0) Interesting (0)
  Flag as unappropriate
  Madeleine "Mania" z tym ogródkiem to prawda..nigdy miejsca nie ma :(
  Madeleine "Mania" z tym ogródkiem to prawda..nigdy miejsca nie ma :(
 • Agata "melinee" Dyduch
  695
  7 years, 5 months ago

  No i byłam... Postanowiłam na własnej skórze zbadać ten lokal, z pewnością nie żałuję spędzonego tam wieczoru, gdyż był w stu procentach udany.
  Mogę teraz z czystym sumieniem napisać, że to kolejne bardzo klimatyczne miejsce w Katowicach. Lorneta z Meduzą posiada wnętrze, w którym po prostu chce się siedzieć, klient może się rozkoszować wystrojem. Teraz, kiedy na dworze jest już ciepło, przed bistrem wystawione są stoliki, tam także można siedzieć ze znajomymi i spoglądać na kamienice i przechodniów spacerujących po Mariackiej.
  Prawdziwym hitem tego miejsca jest biała kiełbasa, serwowana na ciepło w towarzystwie ogórka. To bardzo popularne tam danie, sama spróbowałam i zgadzam się ze wszystkimi pozytywnymi opiniami na temat tej kiełbaski.
  Lorneta z Meduzą jest dowodem na to, że nowe nie musi być gorsze od tego, co już znane i sprawdzone. Oby jak najwięcej takich miejsc powstawało na Śląsku.

  Useful (0) Funny (0) Cool (0) Interesting (0)
  Flag as unappropriate
  "lemonade" Czas na moje spotkanie i z Lornetą i z Meduzą :) !
  Patrycja "Taya" Hazubska Skoro tak zachwalacie... chyba też się wybiorę :D
  Przemek Sadowski kto nie był w Lornecie, ten gapa :P
 • Aneta Władarz
  125
  7 years, 5 months ago

  Młodziutkie, bo prawie roczne bistro o intrygującej nazwie, nawiązujące charakterem do knajpek z lat 20-tych ubiegłego wieku.
  Lorneta z Meduzą to niewielki lokal z szerokim barem, umieszczonym naprzeciw wejścia, ścianami z naszkicowaną mapą Katowic, olbrzymimi szybami, przez które można obserwować życie ulicy Mariackiej i małą toaletą, schowaną za schodami obok baru.
  O miejsca siedzące w często zatłoczonej (z racji swej popularności) Lornecie czasem bywa trudno. Usiąść na wysokich krzesłach można przy barze lub przy oknach, na szczęście latem na zewnątrz otwierane są ogródki.
  Menu bistro jest proste i zachęcające: wszystkie trunki po 4 zł, a jedzenie- 8 zł. Tak tanio i smacznie może być tylko w Lornecie.
  Katowickie bistro tętni życiem całą dobę, posiada już swoich stałych bywalców i z pewnością zapewni sobie wielu nowych, bo każdy kto przechadza się ulicą Mariacką po zmierzchu nie odmówi sobie wstąpienia do tak klimatycznego i pozytywnego miejsca, jakim jest Lorneta z Meduzą.

  Useful (0) Funny (1) Cool (1) Interesting (0)
  Flag as unappropriate
  Agata "melinee" Dyduch Jeszcze tam nie byłam, ale już wiele razy słyszałam pozytywne opinie o tym miejsca i ta recenzja także przekonuje mnie do odwiedzin tego miejsca!
  Madeleine "Mania" a ja wciąż zastanawiam się czym jest owa meduza ( chodzi mi o przekąskę o tej nazwie) :))))))

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet