Literatka

Based on 11 reviews

Literatka to kawiarnia która jest zastawiona półkami pełnych książek, a osoby tam przychodzące to istna mieszanka fanów zakurzonych, nieco artystycznych miejsc. Tutaj kawa nabiera smaku wierszy. Literatka często organizuje spotkania tematyczne, jest czytelnią oraz forum dyskusyjnym. Niewątpliwym atutem jest sama ... Categories: Entertainment and Arts  Night Life 
Rynek 56/57
50-116 Wrocław

http://www.kawiarnialiteratka.pl/

Reviews

 • Anonim
  0
  6 years, 6 months ago

  pisze:Beata, nie chcę zaczynać z Tobą fmljea, ale się prosisz o jakiegoś:) Podkreślam to, o czym kiedyś pisałem głosowanie to PRAWO, a nie obowiązek. Daliśmy sobie wmf3wić, że to faktycznie jest jakiś obowiązek, że niegłosujący powinni być wykluczeni z życia, że wszyscy mamy jakiś nadrzędny przymus zabawy w tę brudną grę w imię no właśnie, w imię czego? Bo jak mawiał mf3j kumpel po to nasi ojcowie skakali przez płot? Bo wspf3lna sprawa? Bo wypada? Bo jak pf3jdę i wrzucę pustą kartkę, to też powiem mam was w dupie , ale na zewnątrz nie będę uchodził za olewającego tę szopkę? Poszedłbym oddać nieważny głos w jednym przypadku gdyby wybory były jawne. Oj, ale takie wybory wymagałyby stuprocentowej uczciwości od wyborcf3w. Obecnie moja nieobecność wydaje mi się głośniejszym sprzeciwem, niż wrzucenie pustej kartki. Jeżeli dotknie mnie z tego powodu ostracyzm, to będę mf3gł podejrzewać w swojej olbrzymiej prf3żności, że pochodzi on od stada zmanipulowanych sheeple , dla ktf3rych opuszczenie owego święta demokracji to grzech gorszy niż wyemitowanie kilku gramf3w dwutlenku węgla do atmosfery. Ot, takie moje zadzieranie nosa i poczucie wyższości Kontrargumenty na medialne stwierdzenia o prawie do narzekania i temu podobne bzdury zostawiam sobie na kampanię właściwą coś czuję, że będzie gdzie trollować:)PS: nie wkurza Was, że fi tak się pojawia i znika, pojawia i znika ?

 • Anka Chełpa
  190
  7 years, 4 months ago

  Literatka, to miejsce faktycznie klimatyczne, pełne specyficznej atmosfery zbudowanej przede wszystkim poprzez charakterystyczne wnętrze. Jednak lokal niezbyt przypadł mi do gustu ze względu na małą przestrzeń. Stoliki, jak dla mnie są "jeden na drugim" i przy dużej ilości osób, panuje tam ścisk. Poza tym ceny nie są najniższe, przynajmniej dla mnie :). Lokal fajny, ale bez przesady, bo są fajniejsze.

 • M K.
  5
  7 years, 4 months ago

  Kawiarnia z klimatem. Miejsce, jak dla mnie, raczej do posiedzenia samemu niż w szerszym gronie. Pyszna kawa, papierosek i dobra książka to to, czego każdy od czasu do czasu potrzebuje (może niekoniecznie z papieroskiem ;)).

  A i ciekawe osoby można spotkać! Polecam!

  Useful (0) Funny (0) Cool (0) Interesting (0)
  Flag as unappropriate
  A P o tak, miejsce idealne na połączenie czerpania przyjemności z czytania ciekawej książki oraz picia dobrej kawy. Również polecam!
 • Mateusz "Kwietniu" Kwiecień
  295
  7 years, 5 months ago

  Literatka jest to kawiarenka znajdująca się w samym sercu Wrocławia. Jest to idealne miejsce dla miłośników literatury. Panuje tutaj specyficzny klimat, ponieważ książki stanowią głowny wystrój kawiarni. Obiekt podzielony jest na 2 części, gdzie jedno pomieszczenie przeznaczone jest dla osób palących. Z relacji gości można wywnioskować, że są niezadowoleni z wentylacji, ponieważ dym papierosowy przenika również do 2 sali, co bardzo irytuje osoby niepalące. Oprócz herbaty i kawy, również Literatka oferuję różnego rodzaju trunki alkoholowe typu: piwo, whisky, drinki itd. Ceny są dość wysokie, przykładowo za herbatę zapłacimy w granicy 8-9 złoty. Literatka to również miejsce życia kulturalnego, gdzie od czasu do czasu odbywają się spotkania i wykłady naukowe, miedzy innymi Prof.Fleischera z Uniwersytetu Wrocławskiego. Lokal jest niewielkich rozmiarów, ale za to jest bardzo przytulny i zapewnia magiczną atmosferę. Pomimo wysokich cen, które mogą odstraszać głównie studentów polecam wybrać się do Literatki ze względu na swoją wyjątkowość i klimat.

 • Beata
  430
  7 years, 5 months ago

  Jest to miejsce o wyjątkowym klimacie. Specyfikę Literatki stanowią książki, które są głównym komponentem jej wystroju. Kawiarnia jest podzielona na dwa pomieszczenia, a dodatkowy można usiąść na wyższym piętrze. Wydzielono miejsce dla palących i niepalących, ale ci drudzy są raczej poszkodowani, bo, jak sami mówią, i tak czują dym.
  W godzinach porannych można napić się herbaty za 8-9 złotych, po południu ceny rosną. Czego się jednak spodziewać, skoro Literatka znajduje się w samym sercu Rynku.
  Dla lubiących różnorakie spotkania kulturalne – w tym miejscu jest ich naprawdę wiele.
  Podsumowując: Literatka ma swoją niezwykłą atmosferę, ale z drugiej strony – jest droga. Raczej nie na kieszeń przeciętnego studenta. Mimo wszystko naprawdę warto wybrać się do tego miejsca i przekonać się na własnej skórze o jego magii. Podobnie jak w Tajnych Kompletach, czas ucieka tam jeszcze szybciej.

 • Aneta Maciejewska
  105
  7 years, 6 months ago

  Nazwa lokalu jest zapewne nieprzypadkowa- "Literatka" mieści się tuż obok Biblioteki, w samym sercu Rynku. Kojąca muzyka, dekadencki klimat, wystrój wręcz przesycony literaturą- książki można znaleźć tu dosłownie wszędzie. Do tego szeroki wybór magazynów i czasopism do dyspozycji klientów. Moim zdaniem to dobre miejsce nie tylko na spotkania ze znajomymi, bowiem tutaj nie poczujesz się dziwnie nawet samotnie, z ulubioną książką i filiżanką kawy.
  Minusem dla mnie jest wydzielenie dużo większej i lepszej sali dla palących. Plus dla wielbicieli papierosów ;)

  Useful (3) Funny (0) Cool (0) Interesting (0)
  Flag as unappropriate
  Kasia "Kakita" Ziętek Idealne miejsce na kawę, papierosy, chwilę ciszy z ulubioną książką w ciągu zabieganego dnia
 • Anna Julia M.
  545
  7 years, 6 months ago

  Zgadzam się w 100% , bardzo przytulny , nietuzinkowy lokal . Miejsce , w którym poczujesz jakby świat się zatrzymał.Pyszna espresso , dobra książka plus ciekawe osobowości czynią z " Literatki" miejsce wyjątkowe we Wrocławiu.
  Polecam !:)

 • Mag "magiermek" Gie
  515
  7 years, 6 months ago

  Literatka to kawiarnia w sam raz dla literatów (i nie tylko:), którzy nie boją się półek pełnych książek. Miejsce bardzo artystyczne. Świetna lokalizacja, w samym rynku, w pobliżu Empiku i Biblioteki Mikulskiego, więc w sam raz. Często organizuje się tu spotkania literackie, tematyczne, dyskusje itp. Przede wszystkim cenię Literatkę za cudowną atmosferę. Polecam!

 • Go sia
  350
  7 years, 6 months ago

  Bardzo lubie te kawiarnie:)
  Ostatnio byłam tam na spotkaniu autorskim z Dariuszem Czają, antropologiem kultury i eseistą. Spotkanie było zorganizowane z okazji wydania najnowszej ksiązki "Gdzieś dalej, gdzieś indziej".
  Wybrałam sie tam ze względu na moją miłośc do Włoch i musze przyznac ze sie nie zawiodłam:)
  Spotkanie prowadzili Piotr J. Fereński i Rafał Nahirny a autor w sposób bardzo barwny opowiadał o ksiązce która jest zbiorem esejów o omijanym przez turystów włoskim Południu i zapisem podróży w poszukiwaniu wrażeń, (nie tylko artystycznych). Czaja pokazał ze nie jest 'typowym podróżnikiem', omija muzea i miejsca które z łatwością znalezc można w przewodnikach. Jego uwagę przykuwa natomiast przykładowo Monte Sant'Angelo z grotą objawień św. Michała Archanioła i pole bitwy pod Kannami. Trudno tę książkę zaszufladkować - nie jest to ani przewodnik, ani reportaż czy klasyczny dziennik podróży, dlatego tak cenne było to spotkanie w Literatce gdzie można było o wszystkie ciekawe rzeczy zapytac autora osobiście.
  Polecam, bo Literatka organizuje wiecej takich spotkan:)

 • Hania "calina" Kamieniecka
  410
  7 years, 6 months ago

  To miejsce lubię za niezobowiązujący klimat. Pachnący kurzem, kawą i mocnymi trunkami. Lokal jest niewielkich rozmiarów dzięki czemu zachował kameralną i przytulną atmosferę. Czynny od porannych godzin - zaprasza do przesiadywania od godzin przedpołudniowych. Tu mieszają się starsze i młodsze pokolenia podczas wertowania gazet i popalania papierosów (tak, jest sala dla palących).

 • NATALIA
  560
  7 years, 7 months ago

  Literatka to kawiarnia która jest zastawiona półkami pełnych książek, a osoby tam przychodzące to istna mieszanka fanów zakurzonych, nieco artystycznych miejsc. Tutaj kawa nabiera smaku wierszy. Literatka często organizuje spotkania tematyczne, jest czytelnią oraz forum dyskusyjnym. Niewątpliwym atutem jest sama lokalizacja-kamienica Pod Złotym Słońcem na rynku.

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet