Kalaczakra Gallery&Coffee

Based on 3 reviews

Kalaczakra, czyli Koło Czasu. Świetne miejsce dla osób czujących indyjsko-tybetański klimat, dla miłośników yerby i dobrej kawy, dla leniwców lubiących zrelaksować się na poduszkach rzuconych na podłogę, dla plotkujących i słuchających... W powietrzu unosi się zapach kadzideł, a my możemy ... Categories: Commercial music  Entertainment and Arts  Indian  Night Life  Restaurants 
Kuźnicza 29a
50-138 Wrocław
+48 71 343 92 68
http://www.kalaczakra.com/

Price range: €€

Reviews

 • Beata
  430
  6 years, 11 months ago

  Urzekło mnie w tym miejscu to, że można siedzieć na poduszkach, w związku z indyjskim klimatem, który naprawdę unosi się tam w powietrzu.
  Wystrój jest miły dla oka, a poza tym odbywają się w tym miejscu liczne wydarzenia kulturalne. Fakt faktem – jest ono dosyć specyficzne, bo delikatnie alternatywne, można tam spotkać wiele artystycznych dusz. Czasem grają tam na bębnach.
  Kalaczakra położona jest blisko wielu wydziałów, m.in. prawa i historii, w związku z czym studenci często przekraczają jej progi.

  Useful (1) Funny (0) Cool (0) Interesting (0)
  Flag as unappropriate
  A P być - nie byłam, ale przechodziłam obok całkiem niedawno i strasznie sposobał mi się wystrój. Najwyższy czas, aby się tam wybrać.
 • Mag "magiermek" Gie
  515
  7 years ago

  W Kalaczakrze zawitałam, żeby uczestniczyć w wernisażu wystawy "Zabawa po śmierci" Maria Pereza (26 lutego 2011) i bardzo mile mnie ten lokal zaskoczył. Prace kubańskiego malarza były dobrze usytuowane (mimo dużego ścisku można było wszystko oglądać) i opisane, w dodatku - według zapewnień samego twórcy - na sprzedaż. Bardzo spodobała mi się idea wystawy: połączenie prac kubańskiego artysty z indyjską atmosferą miejsca i meksykańskimi przekąskami. Świetnie to wszystko wyszło! Poza tym: darmowe chipsy tortilla, sosy (pyszne!) i równie darmowe piwo (ciemne, jasne - do wyboru do koloru, równie pyszne). Atmosfery dopełniała dobra muzyka i naprawdę przyjaźnie nastawieni ludzie.
  Część wystawy zaprezentowano w Art Cafe Kalambur - panował tam jednak straszny tłok, choć jak przez chwilę zdążyłam zauważyć, też było całkiem miło.
  Wernisaż pozostawił naprawdę dobre wrażenie. W pół-rozrywkowy, pół-oficjalny sposób można było zapoznać się z malarstwem Pereza - i nim samym także. Zawsze lepiej uczestniczyć w takich imprezach i wspominać później oglądanie "Narcyza" czy "Snu o kukurydzy", niż dowiadywać się o nich po czasie od znajomych. To była świetna rozrywka, a przy tym bardzo rozwijająca. Motyw główny wystawy, wykpiwana śmierć, to pole do szerszej refleksji. Warto obejrzeć samemu, polecam!

 • Marta "netineti" Z.
  555
  7 years, 2 months ago

  Kalaczakra, czyli Koło Czasu. Świetne miejsce dla osób czujących indyjsko-tybetański klimat, dla miłośników yerby i dobrej kawy, dla leniwców lubiących zrelaksować się na poduszkach rzuconych na podłogę, dla plotkujących i słuchających...

  W powietrzu unosi się zapach kadzideł, a my możemy odpłynąć - lub dać się ponieść twórczym dyskusjom. Gra nam do tego muzyka etniczna, chill out, folk, alternatywna... Wszystko w wystroju kojarzącym się z buddyzmem tybetańskim - nie brakuje tu mandali, modlitewnych flag i wizerunków Buddy.

  Do Kalaczakry wchodziłam zawsze, gdy potrzebowałam chwili wytchnienia, gdy miałam ochotę na herbatę jaśminową lub bananowy koktajl, ale też gdy musiałam obgadać ważne sprawy ze znajomymi, czy poczytać lub pouczyć się w spokoju (nalepiej na antresoli, na poduchach).

  Palić nie można, ale alkohol wypić da radę - trzeba go tylko zamówić w sąsiednim Kalamburze. W Kalaczakrze można skorzystać z komputera i darmowego internetu.

  Kala to nie tylko knajpa. To miejsce twórczych poszukiwań i spotkań z ciekawymi ludźmi. Czasem też miejsce napełniania brzuszka wegetariańskim jedzeniem (np. z okazji Międzynarodowego Dnia Wegetarianizmu; swojego czasu można było dostać też darmowe piątkowe posiłki od Krysznaitów). Imprez i spotkań odbywających się w Kalaczakrze nie sposób zliczyć. Mamy na przykład wystawy (zmieniające się co miesiąc) i wernisaże, kiermasze
  rękodzieła, wieczory (tureckie, fińskie, indyjskie, gruzińskie), bezgotówkową wymianę ciuchów (swap party), spotkania autorskie, akcje charytatywne, koncerty, kąpiele w gongu, pokazy filmów, wieczory z muzyką... Dla każdego coś miłego.

  Polecam - dla uspokojenia, relaksu, smakowania, odkrywania, natchnienia.

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet