Galeria Pauza

Based on 4 reviews

Galeria Pauza rozpoczęła działalność w 2005 roku na II piętrze kamienicy przy ulicy Floriańskiej 18. Odwiedzający to miejsce mają do dyspozycji dwie przestronne sale wystawowe, w których oglądać można prace zawierające w sobie często elementy grafiki, malarstwa, rzeźby czy video. ... Categories: Art Galleries  Entertainment and Arts 
ul. Florianska 18/5
31-021 Kraków
12 422 48 66

Reviews

 • Monika Partyka
  150
  6 years, 9 months ago

  Dziś po raz pierwszy zawitałam w Galerii, choć piętro niżej przesiaduje prawie cały czas ;) Fajny pomysł, niby prosto, nic wydziwianego, a efekt taki jaki powinien być. Czasami prostota to najlepsze rozwiązanie. Teraz w galerii wiszą dosłownie setki fotografii przedstawiające ludzi w kolorze, czerni i bieli, nagich, ubranych, z pomalowanymi twarzami, głupimi minami, czy z twarzą rozpromienioną uśmiechem od ucha do ucha. Ciekawie ogląda się taki przekrój najróżniejszych twarzy. Tego typu zdjęcia już od paru lat można oglądać w kawiarni Pauza piętro niżej. Bardzo fajna inicjatywa ;)

 • Jonasz Wiercioch
  50
  7 years, 2 months ago

  Galeria Pauza to miejsce, które prócz dobrej zabawy przy świetnych muzycznych brzmieniach, pozwala nieco zaczerpnąć kulturowego oblicza Krakowa. Często są tu puszczane przeróżne wizualizacje, wystawy czy amatorskie filmy. Jest to miejsce, które swoje ściany pokryte ma najnowszą fotografią najlepszych obiektywów. Świetne i ciekawe miejsce, które zachwyca swoim prostym, lecz intrygującym wystrojem.

 • UlaS
  130
  7 years, 5 months ago

  Tylko do końca kwietnia 2011 r. w Galerii Pauza pokazywana jest wystawa 60 prac znakomitego hiszpańskiego fotografa Luisa Ramona Marina - "Marín. Fotografía 1908‐1940". Kraków, obok Warszawy, jest jedynym polskim miastem, w którym można podziwiać fotografie tego zapomnianego artysty (i to bezpłatnie). Nie trzeba być znawcą tematu żeby wystawione zdjęcia zaciekawiły i zwyczajnie się spodobały. Marin był fotografem wszechstronnym, w swoich pracach uwieczniał historyczne momenty w dziejach swego kraju, osoby monarchów, nowinki techniczne, ale także święta ludowe czy śluby. Z jego zdjęć dowiedzieć się można wiele na temat społeczeństwa hiszpańskiego i historii Hiszpanii początku XX wieku. Był on w końcu jednym z prekursorów rodzimej fotografii reporterskiej.
  Więcej informacji o Marinie oraz jego kolegach po fachu dostarcza 35-minutowy film "Bohaterowie bez karabinów", który jest częścią wystawy (jest wyświetlany w przyległym do sali wystawowej małym Kinie 18). Aż dziw bierze, że prace Marina dopiero od niedawna są odkrywane dla szerszej publiczności.

 • UlaS
  130
  7 years, 5 months ago

  Galeria Pauza rozpoczęła działalność w 2005 roku na II piętrze kamienicy przy ulicy Floriańskiej 18. Odwiedzający to miejsce mają do dyspozycji dwie przestronne sale wystawowe, w których oglądać można prace zawierające w sobie często elementy grafiki, malarstwa, rzeźby czy video. Prezentowane są tam dzieła zarówno dobrze znanych artystów, jak i młodych twórców.
  Wstęp do Galerii Pauza jest wolny. Jest ona otwarta od wtorku do niedzieli w godzinach od 15.00 do 21.00.

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet