Filharmonia

Based on 3 reviews

Add photos
W PAKIECIE TANIEJ
Zakupując abonament sezonowy (31 koncertów) otrzymujemy 20 % rabat.
7 years, 3 months ago

Być może nie będę zbyt obiektywna w swojej ocenie, ponieważ zdarzyło mi się być w tym miejscu tylko raz, jednak wizyta ta zapadła mi w pamięć bardzo pozytywnie. Byłam wtedy na koncercie pianistycznym (muzyka Chopina) i przyznam, że stanowił on ... Categories: Entertainment and Arts  Theatres 
ul. Piłsudskiego 19
Wrocław
713422001
http://www.filharmonia.wroclaw.pl

Reviews

 • Beata
  430
  7 years, 3 months ago

  Filharmonię odwiedziłam w zeszły piątek i już nie mogę się doczekać kolejnego razu. Było świetnie! Koncertu symfoniczny jest niesamowitym przeżyciem, które wywołuje ogromne wrażenie. I nie, wcale nie jest tak, że przeciętny student nie może pozwolić sobie na taką rozrywkę.
  Wejściówka kosztuje 15 złotych. Zwykle są wolne miejsca na sali, więc i tak można sobie usiąść, płacąc za miejsce stojące. Oczywiście ryzyko zawsze istnieje, ale można polegać również na schodach, nie tylko na swoich nogach. Ostatecznie koncerty trochę trwają.
  Ci bardziej wygodni i dysponujący większą ilością pieniędzy (25 złotych) mogą od razu kupić sobie bilet ulgowy i mieć miejsce zapewnione. Jak kto woli :)
  Pierwsze dwa koncerty: skrzypcowy, a później na klarnet basowy i orkiestrę, były dosyć... właściwie nawet bardzo nowoczesne. Linię melodyczną ciężko było odnaleźć, wszystko było szarpane i rwane, a instrumenty wydawały takie dźwięki, że byłam w szoku. Myślę, że do takiego kunsztu trzeba dorosnąć. Mimo wszystko i tak byłam pod wrażeniem.
  Ostatnim granym utworem była „Szeherezada” Rimskiego-Korsakowa. Znałam go wcześniej, ale pierwszy raz usłyszałam na żywo to arcydzieło i byłam zachwycona. Ba! Jestem nadal.
  Poza tym Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej jest niesamowita. Moimi faworytami była wiolonczelistka, jeden z panów grających na skrzypcach i jeszcze kilku innych muzyków, którzy naprawdę przeżywali muzykę. Dyrygent – Vladimir Kiradijev – również był wspaniały. W którymś momencie tak bardzo wczuł się w swoją rolę, że aż upadła mu batuta (ta pałeczka). To było zabawne ;)
  Naprawdę polecam wizytę w tym miejscu. Nie pożałujecie.

 • Go sia
  350
  7 years, 4 months ago

  Nie odwiedzam jej często, ale byłam jakis czas temu na koncercie jazzowym młodego, polskiego pianisty i kompozytora Nikoli Kołodziejczyka. „Chord Nation” – taki tytuł nosiła kompozycja napisana przez niego, zrobił na mnie bardzo duze wrazenie.
  Ten utwór na big band jazzowy, kwartet smyczkowy, wokal, „żywą” elektronikę z pewnością mógł zadowolić miłosników nie tylko muzyki jazzowej.
  Choć nie była to kompozycja łatwa w odbiorze przez niepokojące, ocierające się o dysonans dźwięki, wydobywające się jednocześnie z tak dużej ilości instrumentów, to musze przyaznac ze bałagan jaki narobiła w mojej glowie był naprawde przyjemny:)a niektóre solówki Nikoli oraz saksofonistów wprawiały mnie w autentyczny zachwyt!

  Szacunek budzi niewątpliwie ogrom pracy włożony w tak duży projekt i niekwestionowana wirtuozeria zaangażowanych muzyków.

 • Danuta "killaruna" Duszeńczuk
  970
  7 years, 4 months ago

  Być może nie będę zbyt obiektywna w swojej ocenie, ponieważ zdarzyło mi się być w tym miejscu tylko raz, jednak wizyta ta zapadła mi w pamięć bardzo pozytywnie. Byłam wtedy na koncercie pianistycznym (muzyka Chopina) i przyznam, że stanowił on ciekawą odskocznię od tego, co na co dzień mam okazję słuchać w radiu. Pełen relaks. Sala koncertowa nowoczesna, ładnie oświetlona, nagłośnienie - bez zarzutu, siedzonka wygodne, więc 3h w pozycji siedzącej negatywnie się na moim ciele nie odbiły ;) wystrój, klimat tego miejsca, elegancko ubrani ludzie - to wszystko sprawia, że można poczuć się tutaj choć przez chwilę kimś ważnym, jak członek elity kulturalnej.

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet