Dedalus - skład tanich książek

Based on 9 reviews

Lubię kupować książki - niestety, studencki budżet nie zawsze na takie rarytasy pozwala. Ucieszyłam się więc, gdy znajoma powiedziała mi o Składnicy Tanich Książek. Pewnie - najnowszych pozycji i dzieł szeroko reklamowanych raczej tu nie znajdziemy. Spotkać za to możemy ... Categories: Books, magazines, games and videos  Stores 
Świdnicka 19
Wrocław


Price range: €€

Reviews

 • Anonim
  0
  5 years ago

  a na ruskiej jest wybór ksiązek z gatunku horroru/ dramatu thriller? Jakie są tam ksiązki? używane? stare?

 • Ada "RedMosquitoo" Struś
  15
  7 years, 4 months ago

  Dedalus jest miejscem gdzie spędziłam najwięcej czasu przed maturą. Mając dosyć programowych lektur, przed korkami z polskiego zawsze tam zaglądałam, dzięki czemu moja prywatna biblioteczka znacznie się powiększyła o tytuły, do których bardzo lubię wracać. W sumie nie można nic im zarzucić – za ceny i lokalizację można tylko dziękować, a za ilość książek w sklepie całować po rękach :) Polecam każdemu bibliofilowi, ale też przeciętnemu śmiertelnikowi, który zamiast kolejnej godziny przed telewizorem, chciałby dostarczyć sobie innej formy rozrywki. Bo w Dedalusie każdy znajdzie coś dla siebie. A ja jestem szczególnie wdzięczna za pokaźną ilość książek muzycznych (w Dedalusie na Ruskiej bodajże). A obsługa? Ten element pomińmy, w końcu jaka to frajda samemu wynajdować najgłębiej schowane tomy ? ;)

  Useful (1) Funny (0) Cool (1) Interesting (0)
  Flag as unappropriate
  Anna Włodarczyk Czuję się zachęcona i nawet zamierzam tam zajrzeć :)
 • Damian
  695
  7 years, 4 months ago

  Nie dość, że Polacy z roku na rok czytają coraz mniej (w minionym roku ponad 50% naszych rodaków nie sięgnęła po ŻADNĄ książkę), to na dodatek ceny nie sprzyjają czytelnictwu. Ostatnio oprócz samych chęci, potrzebne są również niemałe pieniądze, do zakupienia jakiejkolwiek pozycji literackiej.
  Tezie tej zaprzecza Dedalus. Księgarnia, która słynie ze swoich bezkonkurencyjnie niskich cen. Chętni do nabycia nowości, które dopiero co ujrzały światło dzienne, mogą się srodze zawieść. Wizyta w Dedalusie bardziej przypomina polowanie - wchodzimy i tak naprawdę nigdy nie wiemy co się uda znaleźć. A trzeba przyznać, że przy każdej wizycie, odwiedzam kasę fiskalną.
  Gdy brakuje nam czasu na poszukiwania, albo po prostu szukamy konkretnego tytułu i nie chce się nam go szukać, warto od razu udać się do obsługi, która w mgnieniu oka sprawdzi nam w bazie dostępność pożądanego tytułu. Jeżeli go nie ma, chętnie doradza nam podobne pozycje, bądź zamawia poszukiwany tytuł.
  W dobie komputerów sztuka czytania wcale nie zanikła. Bo chcieć to móc. Również za niską cenę.

 • lunchbox
  300
  7 years, 5 months ago

  Rzeczywiście, miłośnicy słowa pisanego powinni mieć gruby portfel, aby zaspokoić swój apetyt. Dlatego warto poszukać upragnionej pozycji w takich miejscach ja Dedalus, a nóż widelec się znajdzie jakaś sztuka. Jednak nie zawsze się znajduje, stąd takie miejsca widzę raczej jako okazje do poszukiwań nowych autorów, bo gdy cena jest niewysoka, można skusić się na tom o niepewnej zawartości. Jeśli okaże się złą inwestycją, nie będzie to aż tak bolało.

 • Beata
  430
  7 years, 5 months ago

  Gdy potrzebujesz jakiejś książki, warto najpierw skierować się w to miejsce. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ją tam znajdziesz, a nawet jeśli nie, być może uda Ci się nakłonić właściciela do zamówienia akurat tej, którą potrzebujesz.
  Wybór jest wielki. Często zamiast z jedną pożądaną książką ludzie wychodzą z kilkoma, uwiedzeni cenami. Jedna ważna informacja – nowości tutaj nie uświadczymy.

  Poza tym proszę się nie zniechęcać, gdy pracownicy nie będą pytać, czy czegoś nie szukamy. To nie sklep z drogą odzieżą. Wychodzi się tam z założenia, że klient lubi sobie w spokoju pooglądać, a w razie czego – ma usta i może zapytać lub poprosić o pomoc.
   
  Uwaga, poloniści! Leksykon Literatury Polskiej (Wydawnictwo Dolnośląskie), który jest trudno dostępny w innych miejscach, można tam nabyć za 7,50 zł. Warto przeczytać go sobie przed egzaminem, żeby uporządkować wiedzę. Znam też takich, którzy zdawali egzaminy opierając się tylko i wyłącznie na tym leksykonie.

 • Martyna "mtyminska" Tymińska
  320
  7 years, 6 months ago

  Miejsce przyjazne molom książkowym,bibliofilom i ludziom niezamożnym. Można kupić książkę już za 8zł. I niekoniecznie musi to być harlequin,choć najnowszych publikacji nie ma co szukać. Znajduję tutaj książki z zakresu literatury,historii,filozofii,słowniki,albumu,beletrystykę,poradniki.. Czasami trzeba się nieźle nagimnastykować,żeby coś znaleźć a i obsługa nie kwapi się do pomocy. Mimo to-polecam. Uwaga! Można stracić poczucie czasu.

  Useful (1) Funny (0) Cool (1) Interesting (0)
  Flag as unappropriate
  Mag "magiermek" Gie Ja nie mam nic obsłudze do zarzucenia. Może trafiłam na kogoś milszego...
 • "onaroma"
  120
  7 years, 6 months ago

  Dedalus to pochłaniacz czasu, ale jaki pozytywny! Bardzo lubię tam chodzić, zarówno na ulicę Świdnicką, jak i na Ruską. Na Ruskiej jest mniej miejsca, ale wydaje mi się, że jest większy wybór z zakresu filozofii i historii. Więcej powieści z kolei odnajduję na Świdnickiej. Dwa piętra książek w cenach, które nie budzą w człowieku automatycznego rozczarowania - cieszy. Zdarzyło mi się niejednokrotnie wyjść z 3 książkami i portfelem lżejszym o jakieś 15 złotych. Jedynym minusem tego miejsca są skutki uboczne - można się od niego uzależnić, co powoduje dużą ilość kupowanych książek, która wpływa na frustrację i załamanie przy okazji przeprowadzki. Wszystkie inne efekty jak najbardziej pozytywne:)

 • Mag "magiermek" Gie
  515
  7 years, 6 months ago

  Duży wybór książek z wielu dziedzin (szczególnie historia, sztuka). Łatwo znaleźć trudniej dostępne pozycje, czasem to białe kruki! Przy tym czasem trafi się coś naprawdę dobrego i nowego. Na szczęście nie jest przetłoczone harlekinami, więcej tu książek naukowych czy należących do klasyki. Świetne miejsce na szukanie prezentów. Oczywiście bardzo, bardzo tanio. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Polecam!

 • Martyna P.
  345
  7 years, 8 months ago

  Lubię kupować książki - niestety, studencki budżet nie zawsze na takie rarytasy pozwala. Ucieszyłam się więc, gdy znajoma powiedziała mi o Składnicy Tanich Książek.

  Pewnie - najnowszych pozycji i dzieł szeroko reklamowanych raczej tu nie znajdziemy. Spotkać za to możemy solidną klasykę, publikacje młodych pisarzy, lektury szkolne... Poza tym, sklep poszczyć się może całkiem bogatą kolekcją albumów dotyczących sztuki. W zasadzie - sporo można w Dedalusie wyszukać. Bywa, że trafi się prawdziwa perełka - w, jak sama nazwa księgarni wskazuje, nader korzystnej cenie (książki już za ok. 10zł!).

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet