Centrum Kultury Zamek Krzyżacki

Based on 2 reviews

Niegdyś ogromne zamczysko, którego załogę stanowiło 12 rycerzy zakonnych oraz komtur reprezentujący krzyżacką władzę. Jednak po roku 1454, w którym to mieszczanie z Torunia zbuntowali się przeciwko krzyżackim siłom wznosząc powstanie, zdobywając zamek i go burząc, możemy oglądać ruiny zamku ... Categories: Entertainment and Arts  Museums 
ul. Przedzamcze 3
87 - 100 Toruń
056 621-03-35
www.zamek.torun.pl

Reviews

 • Edyta "sovrumana" G.
  50
  7 years, 4 months ago

  Miejsce nasiąknięte historią i niezwykłymi zdarzeniami. Muzeum przedstawia zwyczaje panujące na zamku- odpowiada na pytania: co jedli? jak spali? co robili? jak wyglądali?.. rycerze. Jednak nie polecam muzeum osobom, które miały okazję odwiedzić Zamek Malborski, ponieważ można czuć się nieusatysfakcjonowanym. Poza tym "komnata, w której straszy" zalatuje tandetą. Wielkim plusem jest piękny widok z zamku na Toruń.

 • Kamila .
  465
  7 years, 7 months ago

  Niegdyś ogromne zamczysko, którego załogę stanowiło 12 rycerzy zakonnych oraz komtur reprezentujący krzyżacką władzę. Jednak po roku 1454, w którym to mieszczanie z Torunia zbuntowali się przeciwko krzyżackim siłom wznosząc powstanie, zdobywając zamek i go burząc, możemy oglądać ruiny zamku oraz wieżę ustępową. Konieczny punkt zwiedzania na trasie turystów.
  Również na tle ruin odbywają się również liczne imprezy, o których dokładnie można się dowiedzieć z kalendarium zamieszczonym na stronie centrum kultury Zamku Krzyżackiego.

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet